Advertisement

Ptaki Nocy zapoczątkują nową erę w DC? Warner Bros. pewne udanych wojaży

Ptaki Nocy mają być kolejnym udanym krokiem dla filmów ze stajni DC. Czy to się uda?

Najwyraźniej wytwórnia Warner Bros. nie ma co do tego cienia wątpliwości. A przynajmniej w ten sposób stawia sprawę Variety. Według portalu, dokrętki, które otrzymały Ptaki Nocy, powiodły się wyjątkowo pomyślnie, co ma być dobrą prognozą na przyszłe tego typu projekty.

Czyżby czekał nas lepszy czas dla produkcji bazujących na DC Comics? Cóż, przyznać trzeba, że i tak już teraz sytuacja uległa znaczącej poprawie. Całe uniwersum zostało dość niezgrabnie zapoczątkowane Człowiekiem ze Stali, by od razu przejść do szumnie zapowiadanej bitwy superbohaterów wszech czasów, czyli Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości. Choć finansowo wyszło całkiem dobrze, film został zniszczony przez krytykę i bardzo podzielił fanów.

To prowadzi nas do Legionu samobójców Davida Ayera, którego bodaj jedynym długofalowym sukcesem jest wprowadzenie na szczyty popkultury przebojowej Harley Quinn, tak brawurowo odegranej przez Margot Robbie. Pojawiła się jaskółka w postaci Wonder Woman, ale dopiero totalna klęska w postaci Ligi Sprawiedliwości przyniosła odpowiednią refleksję. Samodzielne produkcje w rodzaju Aquamana i Shazama zdały egzamin, a Joker przebił wszystkich – czy Ptaki Nocy uszykują drogę dla The Batman i innych tego typu pozycji?

Birds of Prey Ptaki nocy

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Avengers, Wataha, Harry Potter i nie tylko! Wyjątkowy grudzień w HBO GO!

Opis: Czy słyszeliście kiedykolwiek o glinie, piosenkarce, psycholce i księżniczce mafii? Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) jest pokręconą historią opowiedzianą przez samą Harley w swoim niepowtarzalnym stylu. Gdy najnikczemniejszy narcystyczny czarny charakter Gotham, Roman Sionis i jego prawa ręka Zsasz obierają na cel młodą dziewczynę o imieniu Cass, wywracając do góry nogami całe miasto, splątują się ścieżki Harley, Huntress, Black Canary i Renee Montoyi. Nieprawdopodobna czwórka nie ma innego wyboru od połączenia sił, by pokonać Romana.

Za film odpowiadać będą reżyserka Cathy Yan i scenarzystka Christina Hodson. W obsadzie znajdują się Margot Robbie (Harley Quinn), Jurne Smollet-Bell (Black Canary), Mary Elisabeth Winstead (Huntress), Ella Jay Basco (Cassandra Cain/Batgirl), Rosie Perez (Renee Montoya) oraz Ewan McGregor (Black Mask).

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) trafią do kin 7 lutego 2020 roku.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera Ptaków Nocy

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?