#PYDMASTERTALKS – polski projekt edukacyjny dla początkujących filmowców

Papaya Young Directors rozszerza swoje działania edukacyjne o projekt #PYDMASTERTALKS. To autorska seria video-rozmów z autorytetami związanymi ze sztuką, filmem i branżą reklamową. Rozmówcy dzielą się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem z początkującymi filmowcami.

Idea #PYDMASTERTALKS wynika z naszej naturalnej potrzeby dzielenia się tym, co zyskujemy, pracując w branży oraz chęci, by platforma papayayoungdirectors.com stała się miejscem inspiracji przez cały czas, w każdej chwili i z dowolnego miejsca na świecie. – tłumaczy Kacper Sawicki, Executive Producer w Papaya Films i pomysłodawca konkursu.

Celem jest zbudowanie przestrzeni, w której młodzi twórcy i aspirujący filmowcy będą mogli odnaleźć zarówno motywację, jak i niezbędny do pracy know-how.

Do nagrań zostały zaproszone osoby z branży – od aktorów, przez producentów, operatorów, dziennikarzy, aż po reżyserów (zarówno tych z pierwszymi dużymi sukcesami na koncie, jak i uznanych, z wieloletnim doświadczeniem). Razem staramy się znaleźć odpowiedź na pytanie – „jak być dobrym filmowcem?”

Zobacz również: Konkurs: Wygraj zestaw serialowych hitów na DVD!

Filmy #PYDMASTERTALKS są dostępne dla wszystkich zainteresowanych branżą filmową. Można oglądać je za pośrednictwem strony internetowej konkursu (www.papayayoungdirectors.com), a dostęp do nich jest darmowy. Planujemy publikację ok. 50 filmów rocznie, poruszając w nich takie tematy jak:

* Skąd czerpać inspiracje?

* Jakie są najważniejsze aspekty budowania i zarządzania zespołem?

* Na czym należy się skupić podczas każdego z etapów pracy: od pisania scenariusza po przygotowania planu, zdjęcia i edycję filmu?

* Jak pisać scenariusz?

* Co jest istotne przy pracy nad briefem od klienta?

* Jak opowiadać o swoich pomysłach i jak z powodzeniem je realizować?

Do tej pory udało nam się zaprosić do projektu między innymi producentów filmowych tj.: Ewa Puszczyńska („Ida”, „Zimna Wojna”), Nik Powell („Gra pozorów”, „Wendeta”). Swój czas poświęcili nam utalentowani i doceniani reżyserzy: Jagoda Szelc, Kinga Dębska, Michał Marczak, Bartek Konopka, Agnieszka Smoczyńska. Swoimi radami dzielili się też aktorzy: Jacek Braciak i Wojciech Macweldowski, a także autor zdjęć i zdobywca Oscara – Sławomir Idziak. Do współpracy zaprosiliśmy także osoby reprezentujące najważniejsze instytucje filmowe i branżowe (Toronto Film Festival, Advertising Producers Association, SHOTS). Wszystko to, by budować bazę wypełnioną wskazówkami dla młodych twórców.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot.papayayoungdirectors.com/pydmastertalks

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?