Kolejne graficzne ulepszenia w grze Quake II RTX. Zoptymalizowany sterownik Game Ready dla gry Halo: Reach

Firma NVIDIA wydała dzisiaj aktualizację w wersji 1.2 do gry Quake II RTX, wprowadzając kolejne graficzne ulepszenia do śledzonego promieniami remastera tej klasycznej strzelanki z 1997 roku. Opublikowano również nowy sterownik Game Ready zoptymalizowany dla gry Halo: Reach, który dodaje także obsługę filtra wyostrzającego obraz (Image Sharpening) do gier wykorzystujących API OpenGL i Vulkan.

Quake II RTX z jeszcze lepszą oprawą graficzną

Najnowsza edycja 1.2 gry Quake II RTX, wydanej przez NVIDIA LightSpeed Studios, zawiera kilka elementów, które poprawiają jakość obrazu w i tak już fantastycznej grze.

Ulepszenia graficzne to m.in:

  • Ponad 400 tekstur zaktualizowanych w celu poprawy ogólnej jakości obrazu w grze.
  • Większy realizm wyświetlania wody, dzięki renderowaniu podwodnych promieni jasnego światła (god rays) oraz wyświetlaniu odbić i załamań tych promieni. Zwiększa to realizm i poprawia oświetlenie otaczających detali.
  • Śledzony promieniami w czasie rzeczywistym obraz jest teraz także wyświetlany na ekranach monitoringu i innych wyświetlaczach występujących w grze, poprawiając szczegółowość sceny i jej głębię.
  • Rekursywne odbicia (odbicia odzwierciedlone w innych odbiciach) są teraz renderowane na wybranych powierzchniach, tworząc efekt sali luster.
  • Poprawione renderowanie szkła, a także odbić i załamań promieni przechodzących przez szkło.
  • Liczne zmiany i ulepszenia w zakresie denoisingu i innych funkcji renderowania, poprawiających jakość obrazu we wszystkich poziomach i znacznie poprawiających jakość w wybranych scenach.

nvidia

Gracze, którzy pobrali już grę Quake II RTX z platformy Steam otrzymają aktualizację 1.2 automatycznie. Można ją też pobrać ręcznie zarówno dla systemu Windows jak i Linux.

Bądź gotowy do potyczek w Halo: Reach

Nowy sterownik NVIDIA Game Ready jest zoptymalizowany dla Halo: Reach, pierwszej gry z pakietu Halo: The Master Chief Collection w wersji PC. Wspiera on również opisaną wyżej aktualizację Quake II RTX, a także dodaje w panelu sterowania NVIDIA obsługę filtra wyostrzającego obraz (Image Sharpening) dla gier OpenGL i Vulkan.

Wyostrzanie obrazu teraz także dla gier korzystających z API OpenGL i Vulkan

Ważną cechą sterowników NVIDIA Game Ready jest udostępnianie graczom korzystającym z kart GeForce unikalnych opcji. Najnowszy sterownik Game Ready dodaje w panelu sterowania NVIDIA obsługę filtra wyostrzającego obraz (Image Sharpening) dla gier OpenGL i Vulkan. Image Sharpening pozwala graczom poprawić jasność i ostrość obrazu w grach. Dzięki nowemu sterownikowi Game Ready gracze mogą od teraz korzystać z tej funkcji praktycznie w każdej dostępnej grze.

nvidia

Czym jest Quake II RTX

Quake II RTX jest pierwszą grą na świecie, w której każdy ścieżka promieni jest w pełni śledzona (path tracing), co oznacza że wszystkie efekty graficzne takie jak cienie, odbicia czy załamania światła połączone są w jeden algorytm ray tracingu. Rezultatem jest oszałamiający nowy wygląd Quake II, jednej z najpopularniejszych gier na świecie, wydanej oryginalnie w 1997 roku przez studio id Software. Quake II RTX zawiera trzy pierwsze poziomy kampanii dla pojedynczego gracza tej klasycznej gry. Gracze, którzy posiadają już pełną wersję Quake II, mogą wykorzystać path tracing we wszystkich poziomach gry, a także w trybach deathmatch i kooperacji przeznaczonych dla wielu graczy.

Czym są sterowniki NVIDIA Game Ready

Sterowniki Game Ready udostępniane są najpóźniej w dniu premiery wspieranej gry i są zoptymalizowane pod kątem największej wydajności oraz jakości rozgrywki. Każdy sterownik Game Ready posiada certyfikat zgodności WHQL wydawany przez firmę Microsoft.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: NVIDIA

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?