Kontynuacja Lśnienia ma już reżysera!

Portal Deadline właśnie poinformował, że ze względu na ogromny sukces filmu To, wytwórnia Warner Bros. Pictures postanowiła zabrać się za kolejną adaptację prozy wielkiego wirtuoza grozy – Stephena Kinga. Tym razem mowa o kontynuacji Lśnienia, czyli Doktorze sen. Wytwórnia zatrudniała speca w dziedzinie horrorów, Mike’a Flanagana na stanowisko reżysera projektu.

MV5BMjM2ODcwOTU4MF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDg5NjczMDI. V1 SX1500 CR001500999 AL

Zobacz również: Zaprezentowano pierwsze zdjęcie Brie Larson w stroju Captain Marvel!

Należy tutaj dodać, że nie jest to pierwsze podejście Flanagana do prozy Stephena Kinga. Reżyser miał okazję nakręcić zeszłoroczny, niespodziewany przebój pt. Gra Geralda dla platformy Netflix. Twórca odpowiada również za Oculus, Zanim się obudzę i Ouija: Narodziny zła.

Wydana 36 lat po Lśnieniu, powieść Doktor sen podąża śladami dorosłego Danny’ego Torrance’a znanego z pierwotnej książki. Prześladowany przez mieszkańców hotelu Overlook, gdzie spędził jeden, przerażający rok ze swojego dzieciństwa, bohater od dekad próbuje zrzucić z siebie dziedzictwo ojca. Ostatecznie zamieszkuje w New Hampshire, gdzie wspiera go organizacja AA. Dan znajduje również sobie pracę w domu opieki, w którym zapewnia umierającym komfort oraz ulgę poprzez swoje niezwykłe zdolności. Wspomagany przez podejrzanego kota staje się Doktorem Sen. Następnie Dan spotyka Abrę Stone oraz jej spektakularny talent, najdoskonalsze lśnienie, jakie kiedykolwiek widział, które na powrót konfrontuje bohatera z jego własnymi demonami w walce o dusze oraz przetrwanie nowej znajomej.

Jeszcze nie wiadomo, czy film będzie pełnił funkcję oddzielnego dzieła, czy może zostanie połączony z wydanym w 1980 roku Lśnieniem w reżyserii Stanley’a Kubricka. O tym dowiemy się pewnie w najbliższym czasie.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – mat. prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?