365 dni – aktorka obawiała się zagrać główną rolę w kontrowersyjnym filmie

W produkcji 365 dni Anna Maria Sieklucka wciela się w Laurę, główną bohaterkę filmu opartego na książce Blanki Lipińskiej. Będzie to jej debiut na wielkim ekranie. Dotychczas grała w licznych produkcjach teatralnych. Wyznaje, że rola początkowo wzbudzała w niej obawy i strach. Teraz jednak cieszy się, że ją przyjęła, i nie może doczekać się nadchodzącej premiery.

Anna Maria Sieklucka przyznaje, że nadal nie może uwierzyć w to, że zadebiutuje w filmie 365 dni, ekranizacji powieści erotycznej o tym samym tytule.

– Cieszę się z głównej roli w filmie „365 dni”. Szczypię się codziennie z niedowierzania, że to wszystko ma miejsce – powiedziała agencji Newseria Lifestyle Anna Maria Sieklucka.

Początkowo aktorce towarzyszyły pewne obawy, nie wiedziała, czy powinna przyjąć propozycję pierwszoplanowej roli w filmie o tak kontrowersyjnej tematyce. Jednak po uzgodnieniu z twórcami produkcji wszystkich szczegółów współpracy zdecydowała, że podejmie się tego wyzwania.

– Wahałam się ze względu na to, że jest to bardzo mocna tematyka i mój debiut. Bardzo długo trwały rozmowy z twórcami à propos moich obaw, tego, czego chciałabym uniknąć, oraz tego, czego się najzwyczajniej w świecie bałam. Konfrontując się z nimi, wiedziałam jednak, że jestem w dobrych rękach i że wszystko będzie dobrze – tłumaczy aktorka.

fot. Newseria Lifestyle

Często mówi się, że film 365 dni otworzy polskie społeczeństwo na nowe doświadczenia seksualne i pozwoli bez skrępowania mówić o fizycznej bliskości. Zdaniem Anny Marii Siekluckiej prawdziwym przełomem były powieści Blanki Lipińskiej. Film jest jedynie kolejnym etapem zaistniałych już zmian.

– Myślę, że Blanka już przełamała tabu za pomocą książki, a my po prostu przenosimy to na ekrany kinowe. Widzowie ocenią, czy stanęliśmy na wysokości zadania – podkreśla aktorka.

Film 365 dni to ekranizacja debiutu pisarskiego Blanki Lipińskiej, wydawniczej sensacji 2018 roku reklamowanej jako połączenie Pięćdziesięciu twarzy Greya i Ojca Chrzestnego. Głośna powieść erotyczna oraz film opowiadają historię Laury, turystki która podczas wakacji we Włoszech zostaje porwana przez sycylijskiego gangstera Massimo. Włoch porywa i więzi kobietę, gdyż wierzy, że będąc u progu śmierci objawiła mu się i postanawia rozkochać ją w sobie w ciągu tytułowych 365 dni. Książka doczekała się dwóch kontynuacji: Ten dzień oraz Kolejne 365 dni.

365 dni scena seksu

fot. kadr ze zwiastuna filmu 365 dni

W głównych rolach zobaczymy debiutującą na dużym ekranie absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu Annę Marię Sieklucką (Laura Biel) oraz włoskiego modela i aktora Michele Morrone (Don Massimo Toricelli). Partnerować im będą Magdalena Lamparska (Olga), Natasza Urbańska (Anna), Natalia Janoszek (Karolina), Tomasz Stockinger (ojciec Laury), Grażyna Szapołowska (matka Laury) i Otar Saralidze (Domenico). Za reżyserię 365 dni odpowiada Barbara Białowąs, której ostatnim filmem pełnometrażowym był Big Love z 2012 roku. Scenariusz przygotowali Barbara Białowąs, Tomasz Mandes i Tomasz Klimala. Za zdjęcia odpowiada Bartek Cierlica. Producentami filmu jest firma Ekipa (Underdog).

Premierę 365 dni zaplanowano na 7 lutego 2020 roku. Za dystrybucję w polskich kinach odpowiadać będzie firma Next Film.

Źródło: Newseria Lifestyle / ilustracja wprowadzenia: fot. kadr ze zwiastuna filmu 365 dni

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anna_Siwa pisze:

Przyjąc taką role i to w debiucie to jakaś desperacja ale pewnie kasa sie musi zgadzać,nie dosc że ta rola będzie ponizająca i ośmieszajaca to jeszcze nawet zaliczyła wpadne na konferencje będąc bez majtek?czy to normalne?ta kobieta wstydu nie ma?

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?