James Gunn o konkurencji Marvela i DC

W złotej erze filmów tworzonych na podstawie komiksów superbohaterskich, a także w obliczu nie do końca udanych ostatnio projektów Warner Bros. oraz DC, debata na temat konkurencyjności tych filmów z Marvelem powraca co jakiś czas. Na naszych łamach również znajdziecie artykuł na ten temat, do którego odnośnik poniżej. W wywiadzie udzielonym Variety głos w tej sprawie zabrał James Gunn, twórca jednego z najlepszych filmów MCU, Strażników Galaktyki.

Zobacz również: Czy filmy Marvela i DC są konkurencyjne?

 

Nie mam czasu na myślenie od czego gorsze lub lepsze są moje filmy. Jedyne czym zaprzątam sobie obecnie głowę, to jak sprawić, aby Strażnicy Galaktyki vol.2 byli najlepszym widowiskiem wszechczasów. To jedyne co mnie obecnie interesuje i na czym jestem skoncentrowany. Nie myślę o konkurencji Marvela i DC. Gdy do kin trafia zarówno film Marvela jak i DC i nie jest on tak dobry jak bym sobie życzył, jestem rozczarowany tak samo. To dlatego że uwielbiam te postacie. Wychowałem się na komiksach Marvela i DC. Chcę aby wszystkie te filmy były dobre.

Opis filmu: Z „Awesome Mixtape #2” puszczonym w tle, Strażnicy Galaktyki Vol. 2 kontynuuje przygodę drużyny, jako wędrowców na obrzeżach kosmosu. Strażnicy muszą walczyć, aby utrzymać zdobytą rodzinę. Razem spróbują rozwikłać tajemnicę prawdziwego ojcostwa Petara Quilla. Starzy wrogowie stają się sprzymierzeńcami, a postacie dobrze znane z klasycznego komiksu przybędą z pomocą naszym bohaterom. Po części również rozbudowując Marvel Cinematic Universe.

Obsada Strażników Galaktyki Vol. 2 składa się z następujących osób: Chris Pratt – Star Lord / Peter Quill (Jurassic World), Zoe Saldana – Gamora (Avatar), Dave Bautista – Drax (Spectre), Vin Diesel – Groot (xXx), Bradley Cooper – Rocket (Snajper), Michael Rooker – Yondu (Jumper), Karen Gillan – Nebula (Doctor Who) i Sean Gunn (Strażnicy Galaktyki) – Kraglin. Nowymi twarzami są: Pom Klementieff – Mantis (Oldboy), Elizabeth Debicki (Everest), Chris Sullivan (The Knick) i Kurt Russell – Ego (Nienawistna ósemka).

straznicy galaktyki 2

Producentem filmu Strażnicy Galaktyki Vol. 2 jest Kevin Feige. Z kolei funkcję producentów wykonawczych pełnią Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Jonathan Schwartz, Nik Korda i Stan Lee. Film pojawi się w polskich kinach już 28 kwietnia 2017 roku.

źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?