Doktor Sen – wschodząca gwiazda Hollywood dołącza do obsady!

Póki co najbardziej znany jest z roli w znakomitym Pokoju z Brie Larson, a ostatnio dał też o sobie znać bardzo odważną kreacją w produkcji Cudowny chłopak, gdzie partnerowali mu Julia Roberts i Owen Wilson. Teraz potwierdziły się głosy, że Jacom Tremblay sprawdzi się u boku Ewana McGregora w adaptacji powieści Stephena Kinga – Doktor Sen.

Doktor Sen

kadr z filmu Cudowny chłopak

Zobacz również: Kevin Durand z rolą złoczyńcy w serialu Swamp Thing!

Wydana 36 lat po Lśnieniu, powieść Doktor sen podąża śladami dorosłego Danny’ego Torrance’a znanego z pierwotnej książki. Prześladowany przez mieszkańców hotelu Overlook, gdzie spędził jeden, przerażający rok ze swojego dzieciństwa, bohater od dekad próbuje zrzucić z siebie dziedzictwo ojca. Ostatecznie zamieszkuje w New Hampshire, gdzie wspiera go organizacja AA. Dan znajduje również sobie pracę w domu opieki, w którym zapewnia umierającym komfort oraz ulgę poprzez swoje niezwykłe zdolności. Wspomagany przez podejrzanego kota staje się Doktorem Sen. Następnie Dan spotyka Abrę Stone oraz jej spektakularny talent, najdoskonalsze lśnienie, jakie kiedykolwiek widział, które na powrót konfrontuje bohatera z jego własnymi demonami w walce o dusze oraz przetrwanie nowej znajomej.

Jeszcze nie wiadomo, czy film będzie pełnił funkcję oddzielnego dzieła, czy może zostanie połączony z wydanym w 1980 roku Lśnieniem w reżyserii Stanley’a Kubricka. Film ma być wyreżyserowany i  przez Mike’a Flanagana, więc będzie  jego drugą adaptacją Stephena Kinga po bardzo dobrej Grze Geralda. W kinach pojawi się 24 stycznia 2020 roku.

Źródło: comingsoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Pokój

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?