Fantastyczne zwierzęta – Jude Law komentuje odejście Johnny’ego Deppa

Decyzja Warner Bros. wywołała ogromne poruszenie wśród widzów Wizarding World. Fantastyczne zwierzęta 3 w środku kręcenia straciły jedną z kluczowych postaci nadchodzącego filmu, a mianowicie Gellerta Grindelwalda, w którego rolę wcielał się Johnny Depp. Kilka dni po przegranym przez aktora procesie o zniesławienie został on poproszony przez władze wytwórni o opuszczenie obsady.

Johnny Depp orzeczeniem sądu przegrał sprawę, którą wytoczył przeciwko tabloidowi The Sun. Dziennik ten w artykule poświęconym Deppowi określił go frazą „żonobijca” (oryg. wife beater). Artykuł dotyczył jego rzekomego znęcania się nad byłą już żoną, Amber Heard. The Sun otrzymał prawo do posługiwania się tym sformułowaniem wobec aktora, z kolei ten został poproszony przez zarząd studia Warner Bros. o zrezygnowanie z roli Grindelwalda i opuszczenie serii Fantastyczne zwierzęta.

Zobacz również: Constantine 2 z Keanu Reevesem powstanie? Gwiazda potwierdza!

W sieci powstały różne petycje, jedna o przywrócenie Johnny’ego Deppa, druga o usunięcie Amber Heard z Aqaumana 2. Zagraniczne media donosiły także o rozmowach Warner Bros. z Madsem Mikkelsen na temat jego wcielenia się w rolę Grindelwalda. W końcu sam Jude Law, który w serii gra młodego Albusa Dumbledore’a (przyjaciela Grindelwalda), skomentował decyzję studia.

Jude Law o odejściu Johnny'ego Deppa z Fantastycznych zwierząt

Warner Bros.

W takiej serii jak ta to studio i firma podejmują ważne decyzje. I musisz się z tym pogodzić, ponieważ jesteś tylko członkiem zespołu.

Law udzielił bardzo wymijającej odpowiedzi, ale widać, że akceptuje decyzję studia. Biorąc pod uwagę to, że Depp publicznie wyznał, iż uszanował prośbę Warner Bros., Law wykazuje się podobną postawą. Stało się, koniec. Law nie zamierza podsycać już i tak zbyt dużego płomienia.

Aktor dodał jeszcze, że ta wiadomość była niecodzienna, bo mimo że Jude i Johnny nie współpracowali jeszcze przy Fantastycznych zwierzętach 3, to Depp był już na planie i przygotowywał się do pracy (zanim sąd wydał orzeczenie).

Podobno sama autorka Harry’ego Pottera i Fantastycznych zwierząt, J. K. Rowling, nie zamierzała usuwać aktora z obsady, nawet po decyzji sądu.

Zobacz również: Roman Polański przestał być członkiem walnego zgromadzenia Francuskiej Akademii Filmowej

Fantastyczne zwierzęta jest spin-offem cyklu opowiadającego o przygodach Harry’ego Pottera. Bohaterem nowej serii filmów jest czarodziej Newt Scamander, który wraz ze swoimi przyjaciółmi stawia czoła złemu czarnoksiężnikowi Gellertowi Grindelwaldowi, dawnemu przyjacielowi Albusa Dumbledore’a.

Na stołku reżyserskim pozostanie twórca dwóch poprzednich części David Yates.  Do swoich ról powrócą Eddie Redmayne, Jude Law, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol i Ezra Miller. Skrypt do filmu napiszą razem J.K. Rowling i Steve Kloves.

Cykl ma być złożony z pięciu filmów.


Źródło: etonline.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Robin pisze:

Z pięciu filmów ?. Jak Johnny nie wróci to na trzeciej części się skończy.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?