Johnny Depp – to jeszcze nie koniec procesów sądowych aktora?

Johnny Depp jakiś czas temu przegrał proces o zniesławienie przeciwko The Sun. Aktor jednak nadal zamierza walczyć o swoje. Jego prawnicy złożyli apelację w Wielkiej Brytanii o ponowne rozpatrzenie tej sprawy.

Johnny Depp początkowo złożył pozew o zniesławienie przeciwko News Group, która jest właścicielem gazety The Sun. W gazecie pojawił się bowiem artykuł mówiący o tym, że aktor stosował przemoc wobec swojej byłej żony Amber Heard. Sprawa ciągnęła się miesiącami i na dodatek była komplikowana przez pandemię koronawirusa.

Depp przegrał sprawę, gdyż sąd uznał, że dowody przedstawione przez redakcję orzekają o jego winie. Zespół prawników Johnny’ego Deppa zwrócił się do sądu apelacyjnego o zarządzenie nowego procesu i przedstawił swoje uzasadnienie. Prawnik aktora, czyli David Sherborne w oświadczeniu stwierdził, że sąd nie kwestionował zeznań Amber Heard i bezpodstawnie wierzył świadkom zeznającym przeciwko aktorowi. Prawnik uważa, że sprawa nie została właściwie przeanalizowana.

Zobacz również: WandaVision – kolejny zwiastun serialu Marvela!

Wyrok poniósł za sobą ogromne konsekwencje dla Deppa. Ucierpiał nie tylko jego wizerunek, ale i sprawy zawodowe. Aktor m.in. stracił rolę Gellerta Grindelwalda w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Sprawa o zniesławienie przeciwko The Sun nie jest obecnie jedyną prawną batalią Johnny’ego Deppa, ponieważ jest on również w trakcie procesu o 50 milionów dolarów przeciwko Amber Heard. Jak dotąd sąd apelacyjny nie orzekł, czy przyjmie wniosek aktora o nowy proces.


Źródło: cinemablend.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?