Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Marvel wprowadza sporo zmian w piątej odsłonie Avengers

Autor: Agnieszka Ziobrowska
24 maja 2024
Marvel wprowadza sporo zmian w piątej odsłonie Avengers

Ostatnie przecieki dostarczają nam zupełnie nowych informacji na temat Avengers 5. Zapowiada się na wiele zmian.  

Marvel w ostatnim czasie napotyka sporo problemów. The Marvels okazał się najsłabiej zarabiającym filmem w historii studia. Przy budżecie, który wynosił około 275 miliona dolarów, film na całym świecie zarobił jedynie 206 mln dolarów. Widać również spadek jakości produkcji Marvela co dostrzegli zarówno fani jak i krytycy. Za parę tygodni, na ekranach kin zawitać ma Deadpool & Wolverine, ale w tym wypadku wygląda na to, że film okaże się być udany. Odbyły się już pierwsze testowe pokazy produkcji i opinie są bardzo obiecujące.  

Jednym z poważniejszych problemów Marvela okazał się być Jonathan Majors. Aktor został oskarżony przez swoją była partnerkę o przemoc i niestety od razu musiał się pożegnać z rolą Kanga. Majros został uznany winnym pobicia, ale sąd skazał go na sesje poradnictwa w zakresie przemocy domowej zamiast na więzienie. Cała ta sprawa była niezwykle kłopotliwa dla studia, ponieważ najbliższą przyszłość swoich produkcji opierali właśnie na postaci Majorsa.  

Marvel postanowił jednak zmienić trochę swój pomysł na piątą odsłonę przygód o Avengersach. Postać Kanga Zdobywcy pojawi się w filmie, ale będzie bardziej ograniczona niż w pierwotnym założeniach. Majors zostanie prawdopodobnie zastąpiony przez innego aktora. Jak do tej pory krążyły plotki o Colmanie Domingo i Johnie Davidzie Washingtonie. Na ten moment za scenariusz odpowiedzialny jest Michael Waldron, który pracował m.in przy serialu Loki. Jak podaje znany Hollywodzki informator Daniel Ritchman, fabuła filmu ma być bardziej przyziemna i skupić się ma na postaciach, których ma być mniej niż początkowo planowano. Oczywiście koncepcja multiwersum nadal będzie obecna w filmie, ale nie będzie aż tak istotna jak np. W Spider-Manie: Bez drogi do domu.  

Więcej informacji na Movies Room:

Jakiś czas temu wyciekła również lista postaci jakie wystąpić mają w Avengers 5. Będą one podobno kluczowe dla fabuły filmu. W filmie pojawić się ma Hulk (Mark Ruffalo), She-Hulk (Tatiana Maslany), Moon Knight (Oscar Isaac), Spider-Man (Tom Holland) i Kapitan Ameryka/ Sam Wilson (Anthony Mackie). Według Ritchmana, Marvel poinformował również aktorów znanych z poprzednich części Avengers, aby Ci “wyczyścili swoje harmonogramy”. Istnieje zatem szansa, że na ekranie zobaczymy więcej znajomych twarzy.  

Zdjęcia do produkcji podobno mają ruszyć w styczniu przyszłego roku w Wielkiej Brytanii. Jak widać przez te wszystkie zmiany harmonogram został trochę opóźniony, bo pierwotnie donoszono, że aktorzy na plan mają wejść w grudniu 2024 roku. Premiera filmu zaplanowana jest na 1 maja 2026 roku.  

Źródło: comicbookmovie.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Avengers: The Kang Dynasty  

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.