Nowy film o pokemonach na horyzoncie! Fabuła utrzymana w duchu Rocky’ego?

Kiedy pojawił się pierwszy zwiastun filmu Pokemon’s Detective Pikachu entuzjazm fanów sięgnął zenitu. Zwolennicy zabawnych zwierzątek, które łapie się w charakterystyczne, czerwono białe kulki i następnie trenuje do pojedynków, byli zwyczajnie zachwyceni rozmachem nadchodzącej produkcji, jak również jej niespotykanym urokiem. Nikt nie spodziewał się tak optymistycznego odzewu. Niemniej zwiastun poruszył serca trenerów pokemonów na całym świecie. W związku z tym, wygląda na to, że w przyszłości otrzymany kolejną produkcją osadzoną w uniwersum wykreowanym przez Pokemon’s Detective Pikachu. Brzmi ciekawie?

Pokemon Blue

Fot.: Nintendo

Zobacz również: Monopoly – ruszyła realizacja popularnej gry planszowej! Hart gwiazdą, a za kamerą Tim Story!

Niedawno portal We Got This Covered pewnie oznajmił, że wytwórnia Legendary Pictures znajduje się we wczesnej fazie rozwoju filmu opartego na dwóch grach zatytułowanych Pokemon Red oraz Pokemon Blue, które ujrzały światło dzienne w 1996 roku. Być może mieliście okazję w nie zagrać? Obie zadebiutowały na Game Boy’u. Zatem powstająca adaptacja oparta będzie na oryginalnych i licencjonowanych grach. To właśnie im zawdzięczamy powołanie tytułowych stworów do życia, jak również spopularyzowanie ich do rangi kulturowych ikon współczesności.

Jeśli podane przez wspomniany powyżej portal informacje okażą się prawdą, to widzowie otrzymają godny uwagi film. Podobno utrzymany zostanie w duchu serii opowiadającej o włoskim ogierze, mowa tutaj o Rocky’m. Fani śledzić więc będą drogę na szczyt nieznanego i z nikłymi perspektywami trenera, o imieniu Red. Taką przynajmniej fabułą charakteryzowały się wspomniane powyżej gry. Film skupi się na regionie Kanto i pierwszej generacji pokemonów. Jeśli pomysł dojdzie do skutku i zostanie odpowiednio przeniesiony na srebrne ekrany, to możemy mówić o początku PCU (ang. Pokemon Cinematic Universe). Warto tutaj dodać, że w realizacji znajduje się również spin off traktujący o potężnym Mewtwo. Projektem zajmuje się wytwórnia Warner Bros. Pictures.

Źródło: ComicBookMovie.com; We Got This Covered / Ilustracja wprowadzenia – Nintendo

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?