Powstała petycja, by przywrócić Deppa do roli Grindelwalda. Poparło ją już prawie 150 tysięcy osób!

Johnny Depp wciąż może liczyć na swoich fanów. W internetowym serwisie change.org przygotowano petycję, której celem jest przywrócenie Amerykanina do serii Fantastyczne zwierzęta.  Wniosek poparło na obecną chwilę prawie 150 tysięcy osób, ale z każdą sekundą przyrasta popleczników petycji.

Johnny Depp po niedawno przegranej sprawie sądowej z dziennikiem The Sun, w której uznano, że bił swoją byłą żonę Amber Heard, na prośbę studia Warner Bros. zrezygnował z wcielania się w rolę Gellerta Grindelwalda w kontynuacjach filmu Fantastyczne zwierzęta. Zdaniem twórców petycji, orzeczenie brytyjskiego sądu było niesprawiedliwe i żądają od studia przywrócenia amerykańskiego aktora do filmu. W przeciwnym wypadku zamierzają bojkotować sequele spin-offu Harry’ego Pottera. W momencie publikacji newsa petycję podpisało 149 200 osób, ale na tym zapewne się nie skończy, gdyż liczba popierających powrót amerykańskiego aktora do roli czarodzieja rośnie w bardzo szybkim tempie.

petycja depp grindelwald

fot. change.org

W serii filmów Fantastyczne zwierzęta Depp wcielał się w postać głównego antagonisty czarnoksiężnika Grindelwalda, dawnego przyjaciela Albusa Dumbledore’a. Przejęcie jego roli negocjuje obecnie duński aktor Mads Mikkelsen, który znajduje się na czele listy życzeń reżysera Davida Yatesa.

Zobacz również: QUIZ: Czy rozpoznasz film z Leonardo DiCaprio po kadrze?

Fantastyczne zwierzęta to należący do magicznego uniwersum J.K. Rowling spin-off cyklu opowiadającego o przygodach Harry’ego Pottera. Bohaterem nowej serii filmów jest czarodziej Newt Scamander, który wraz ze swoimi przyjaciółmi stawia czoła złemu czarnoksiężnikowi Gellertowi Grindelwaldowi, dawnemu przyjacielowi Albusa Dumbledore’a.

Na stołku reżyserskim pozostanie twórca dwóch poprzednich części David Yates.  Do swoich ról powrócą Eddie Redmayne, Jude Law, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol i Ezra Miller. Skrypt do filmu napiszą razem J.K. Rowling i Steve Kloves.

Obecna data premiery filmu Fantastyczne zwierzęta 3 to 15 lipca 2022 roku.


Źródło: change.org/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?