Advertisement
Advertisement

Thor: Love and Thunder – Christian Bale prowadzi rozmowy w sprawie roli!

Tego chyba mało kto się spodziewał. Aktor znajdujący się od lat u szczytu aktorskiej formy, a przy okazji Mroczny Rycerz u Christophera Nolana może dołączyć do stale poszerzającego się Marvel Cinematic Universe, a konkretnie do kontynuacji Thor: Ragnarok.

Thor: Love and Thunder to póki co wielka niewiadoma, jako że zdjęcia do nowego filmu Waititiego jeszcze się nie rozpoczęły. Póki co zatem trwamy w oczekiwaniu na kolejne castingowe doniesienia. No i doczekaliśmy się czegoś naprawdę dużego. Otóż pojawiła się informacja, jakoby Christian Bale miał prowadzić negocjacje z Marvelem w kwestii roli. Zostało to potwierdzone przez Collider, jak również Deadline czy Variety – są zatem ugruntowane podstawy, by wierzyć w taki scenariusz.

Bale miałby podobno zagrać Cula, wuja Thora i przy okazji boga strachu. Byłby oczywiście czarnym charakterem produkcji. Cóż, ostatnio gwiazdor wystąpił w bardzo dobrym Le Mans 66′, wcześniej zaś m.in. nominowano go do Oscara za Vice od twórców Big Short. Powrót do kina superhero byłby ciekawym zwrotem akcji w jego karierze.

Thor

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Najlepsze dramaty 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Opis najnowszej jak dotąd części serii: Wieści o kłopotach w ojczyźnie sprawiły, że Thor powrócił do Asgardu. Po przybyciu okazuje się, że władza Lokiego, nadal podszywającego się pod Odyna, doprowadziła do licznych problemów, m.in do uwolnienia samej Heli. Kiedy Thor się z nią spotyka, dochodzi między nimi do walki, w wyniku której zostaje on wypędzony na Sakaar – barbarzyńską planetę, rządzoną przez czarującego, lecz nikczemnego Grandmastera. Tam poznaje ukrywającą się na planecie Valkyrię, która zapoznaje Thora z rządzącym. Asgardczyk staje się gladiatorem, zostaje pozbawiony swoich włosów oraz młota Mjolnira, a na arenie spotyka najsłynniejszego zawodnika w historii planety – Hulka.

Obsada: Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Mark Ruffalo (Hulk), Idris Elba (Heimdall), Anthony Hopkins (Odyn), Cate Blanchett (Hela), Jeff Goldblum (Grandmaster), Tessa Thompson (Valkyrie), Karl Urban (Skurge), Sam Neill, Benedict Cumberbatch (Doktor Strange).

Reżyserem filmu jest Taika Waititi. Za scenariusz odpowiadają Christopher Yost i Craig Kyle. Thor: Ragnarok miał swoją premierę 25 października 2017 roku.

Źródło: Collider, Deadline, The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?