Toksyczny mściciel – znamy reżysera i scenarzystę rebootu kultowego klasyka!

Portal Variety właśnie poinformował, że Macon Blair zajmie się sporządzeniem scenariusza oraz następnie wyreżyserowaniem robootu kultowego klasyka pt. Toksyczny mściciel dla wytwórni Legendary.

Wydana w 1984 roku czarna komedia nakręcona przez Lloyda Kaufmana i Michaela Herza osadzona została w fikcyjnym miasteczku Tromaville, ulokowanym na terenie stanu New Jersay. Oficjalny opis produkcji możecie przeczytać poniżej. Jest naprawdę groteskowy.

Toksyczny mściciel

Fot.: Troma Entertainment

Zobacz również: Pokémon: Detektyw Pikachu – Ryan Reynolds chwali się łóżkiem z nowej zapowiedzi filmu!

Opis festiwalowy: Jeszcze zanim na wielkim ekranie Peter Parker został ugryziony przez radioaktywnego pająka, Kapitan Ameryka otrzymał serum super żołnierza, a Shrek pokazał nam, że brzydota nie jest przeszkodą, aby zdobyć miłość, był on, mściciel z niezwykle szpetną gębą. Malvin Ferd to zwyczajny, stereotypowy wręcz słabeusz, pracujący jako woźny w klubie fitness i ma dosyć bycia popychadłem! Pewnego dnia, po kolejnej dawce znęcania się nad nim przez silniejszych uczestników klubu, wypada przez okno wprost do toksycznych odpadków. Co cię nie zabije, to cię wzmocni – Malvin przemienia się więc w ogromnego, lecz brzydkiego siłacza, który z mopem w ręku staje do walki ze swoimi prześladowcami.

Przedstawiona w pierwowzorze postać stała się z biegiem lat wręcz kultowa, zyskując spore grono fanów. W końcu sami przyznajcie, pomysł był niezwykle oryginalny, a sam bohater niespotykany, czyż nie? Zatem wspomniany przed chwilą film doczekał się wielu kontynuacji, komiksowych serii, a nawet animowanego serialu dla dzieci pt. The Toxic Crusaders.

Nie ujawniono na razie żadnych detali na temat fabuły, czy czasu realizacji projektu. Wiadomo jednak, że reżyserowie oryginału – Lloyd Kaufman i Michael Herz są na pokładzie powstającego obrazu jako producenci, więc można mieć nadzieję, iż remake zachowa styl pierwowzoru.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Troma Entertainment

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?