Top Gun 2 – Parmount Pictures nie sprzeda filmu na platformy streamingowe

Wiele studiów filmowych decyduje się na wypuszczenie swoich premier na platformach streamingowych, co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia. Jednak Parmount zdecydowało się na zupełnie inny ruch z nadchodzącą premierą Top Gun 2.

Wygląda na to, że Paramount Pictures odmówiło sprzedaży jednej z bardziej oczekiwanych premier do jakichkolwiek usług streamingowych. Tom Cruise powraca do kultowej roli Pete’a Mavericka Mitchella w sequelu Top Gun  z 1986 roku. Chociaż fani nie mogą się doczekać ostatnich przygód Pete’a, Top Gun : Maverick stał się jedną z produkcji, która walczyła z pandemią koronawirusa.

Zobacz również: Najbardziej oczekiwane filmy 2021 roku! | TOP 10

Premiera filmu początkowo była zaplanowana na czerwiec 2020. Jednak nie ustająca sytuacja z globalnym kryzysem branży filmowej zmusiło Paramount do przesunięcia premiery na lipiec 2021 roku. W przeciwieństwie do Mulan Wonder Woman 1984, najnowszy Top Gun nie pojawi się na żadnej platformie streamingowej. Według Wall Street Journal potentaci tacy jak Netflix i Apple TV+ byli zainteresowani kupnem Top Gun 2. Jednak studio przewidujące ogromne zyski Maverica nie wzięło nawet pod uwagę ofert.

Można też przypuszczać, że studio odrzuciło oferty od największych potentatów streamingowych, z zupełnie innego powodu. Paramount jest w trakcie przejmowania CBS All Access i przekształcania go w serwis Paramount+. Wydaje się, że rozpoczęcie działania nowej platformy z długo wyczekiwaną premierą byłoby świetnym posunięciem.

Top Gun 2 ma zaplanowaną premierę na lipiec tego roku. Czy w zaistniałych okolicznościach druga część Top Gun powtórzy sukces z 1986 roku?


Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzająca: Paramount Pictures

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?