PlayStation 5 – pierwsze wyniki wydajności powalają!

Konsola Sony PlayStation 5 trafi do sklepów w przyszłorocznym sezonie świątecznych zakupów, ale dzięki Sony wiemy już kilka rzeczy o niej. PS5 będzie wyposażony w najnowszej generacji układy AMD, a także szybkie dyski SSD, które powinny zapewnić znacznie większą moc niż PS4, eliminując jednocześnie czasy ładowania.

A teraz mamy pierwszy rzekomy test PS5 na wolności, który może ujawnić dokładnie, jak szybką nowa konsola będzie. Niemiecki blog techniczny WinFuture pokazał następujące wyniki testów porównawczych dla platformy AMD Gonzalo, które zostały porównane z PS4:

Zobacz również : AMD Ryzen Threadripper – 64-rdzeniowy procesor jeszcze w tym roku!?

Jak widać powyżej, AMD Gonzalo zdobyło ponad 20 000 punktów w teście porównawczym, co stanowi znaczący wzrost wydajności w porównaniu z wynikiem PS4 w tym samym teście, który wyniósł tylko 5000.

Sony potwierdziło już, że PS5 będzie działać na ośmiordzeniowym procesorze AMD Ryzen zbudowanym w mikroarchitekturze Zenn 7nm, a także na GPU Radeon Navi. Oznacza to, że już teraz oczekujemy szalonej wydajności, a tym samym wysokich wyników testów porównawczych dla tej maszyny.

Źródło: bgr/ Ilustracja wprowadzenia: cnews

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?