Korona królów – TVP rozpoczęło produkcję serialu o Kazimierzu Wielkim

TVP rozpoczęło produkcję nowego historycznego serialu. Opowie on losy jednego z najważniejszych królów w całej historii polski, Kazimierza Wielkiego. Seria będzie nosić tytuł Korona królów.

Zobacz również: Powstanie serial o losach postaci historycznych z okresu dwudziestolecia międzywojennego

Wydarzeniem, które zapoczątkuje akcję produkcji będzie śmierć ojca Kazimierza, Władysława Łokietka. Na razie nie ma informacji odnośnie tego, ile odcinków zostanie nakręconych, a także kiedy będzie można oglądać serial na antenie TVP. W obsadzie znaleźli się min. Halina Łabonarska, Mateusz Król, Marta Bryła i Marcin Rogacewicz. Realizacją serialu TVP zajmuje się we własnym zakresie.

Plan zdjęciowy „Korony królów”, fot. TVP

Kazimierz Wielki najmłodszy syn Władysława I Łokietka i Jadwigi Bolesławówny, król Polski w latach 1333–1370, ostatni monarcha z dynastii Piastów na tronie polskim. Korona królów, która opowie o jego losach ma być polską odpowiedzią na tureckie Wspaniałe stulecie.

źródło: TVP Info / ilustracja wprowadzenia: GettyImages

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?