Feud – Ryan Murphy stworzy kolejną antologię dla FX

Ryan Murphy dla FX i Foxa, jest jak Shonda Rhimes dla ABC. Stacja postanowiła zamówić kolejny serial, odnoszącego sukcesy producenta. Twórca Glee, American Horror Story, Scream Queens i ostatniego hitu American Crime Story stworzy nową antologię pt. Feud. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków i opowie o najciekawszych konfliktach historii.

W pierwszej kolejności Feud skupi się na legendarnej rywalizacji pomiędzy gwiazdami kina – Joan Crawford i Bette Davis. W ich rolę, odpowiednio, wcielą się Jessica Lange i Susan Sarandon. Murphy przede wszystkim opowie o tym, jak aktorki w 1962 roku współpracowały razem nad filmem, który miał wskrzesić ich podupadające kariery. Rezultatem był obraz What Ever Happened to Baby Jane? i 5 nominacji do Oscara. Pilot serii częściowo oparto na scenariuszu Best Actress autorstwa Jaffe’a Cohen i Michaela Zama, który Murphy po prostu kupił. Producent wyreżyseruje część odcinków. 

Oprócz Lange i Sarandon w obsadzie znaleźli się też: Alfred Molina, Stanley Tucci, Judy Davis i Dominic Burgess. Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią, a premiera planowana jest na 2017 rok. 

Feud on FX

źródło: comingsoon.net / ilustracja wprowadzenia: WENN.com 

 

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?