Advertisement
Advertisement

Bastion – ukazano pierwszy fragment serialu

Bastion to produkcja bazująca na powieści Stephena Kinga – dla wielu najlepszej, jaką słynny pisarz stworzył. Dziś premiera produkcji, w dniu wczorajszym zaś pojawił się pierwszy jej fragment.

Za adaptację książki odpowiada stacja CBS. Bastion to powieść utrzymana w klimatach postapokaliptycznych. W wyniku pomyłki wojskowego komputera, z zamkniętego ośrodka wydostaje się groźna bakteria. W zatrważającym tempie zabija ona większość ludzi na świecie. To właśnie proces upadku cywilizacji był wątkiem, który zajmował połowę objętości obszernej książki. Pośród chaosu i śmierci, pojawili się jednak nieliczni ocaleni. Z niewiadomych powodów, część ludzi była odporna na groźną broń biologiczną. Po pewnym czasie zaczęli zbijać się w grupę i odbudowywać swoje życia. Daleko od nich, zbierała się jednak inna, groźniejsza gromada.

Zobacz również: Mike Colter nie powróci jako Luke Cage? Aktor nie otrzymał żadnej oferty od Marvel Studios

Bastion będzie 10-odcinkową serią. Oprócz Skarsgårda, na ekranie zobaczymy Jamesa Marsdena, Amber Heard, Grega Kinneara, Whoopi Goldberg, Henry’ego Zaga, Jovana Adepo, Owena Teague, Brada Williama Henke i Daniela Sunjata. Za scenariusz odpowiadają Josh Boone i Ben Cavell. Boone jest również reżyserem serialu. Ostatni odcinek został jednak rozpisany przez samego Stephena Kinga. Ma on posiadać również inne zakończenie niż książkowy pierwowzór.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: CBS

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?