Chyłka – Zaginięcie: znamy obsadę i szczegóły serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza

TVN ujawnił kolejne detale związane z serialem Chyłka. Poznaliśmy obsadę, opis fabuły, ilość odcinków oraz przybliżoną datę premiery ekranizacji prawniczych thrillerów Remigiusza Mroza.

Oprócz ogłoszonej wcześniej Magdaleny Cieleckiej, która wcieli się w tytułową mecenas Joannę Chyłkę, w obsadzie serialu znaleźli się również Filip Pławiak (jako Kordian „Zordon” Oryński), Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski,  Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał. Reżyseruje Łukasz Palkowski.

Z wyboru castingowego zadowolony jest twórca powieści, który komplementuje Magdalenę Cielecką oraz pozostałych twórców serialu.

Myślę, że już po pierwszym odcinku każdy będzie mógł przekonać się, że Magda Cielecka nie gra Chyłki. Ona jest Chyłką. Cieszę się ogromnie, że moja seria trafiła w dobre ręce i czuję, że mamy okazję dokonać prawdziwej rewolucji w serialowym świecie – mówi Remigiusz Mróz, autor kryminalnej serii.

Oprócz ogłoszonej wcześniej Magdaleny Cieleckiej, która wcieli się w tytułową mecenas Joannę Chyłkę, w obsadzie serialu znaleźli się również Filip Pławiak (jako Kordian „Zordon” Oryński), Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski,  Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał. Reżyseruje Łukasz Palkowski.

O czym będzie Chyłka?

Pierwszy sezon serialu powstającego na zlecenie TVN będzie liczył siedem odcinków, a jego fabuła oparta została o tom Zaginięcie. Produkcji towarzyszy poniższy oficjalny opis.

Główna bohaterka Joanna Chyłka jest zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn  w niczym im nie ustępuje. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów. Czy prawnicy zdołają wspólnie doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Co pojawi się w najbliższych miesiącach?

Producentka serialu Dorota Chamczyk jest pewna, że serial odniesie podobny sukces jak powieści.

– Chyłka to niejednoznaczna i zagadkowa bohaterka, kobieta, jakiej jeszcze nie było w serialu TVN. Od lat porywa czytelników i wierzę, że zauroczy także widzów player i TVN. To „brudna Harriet” polskiej palestry. Poza zagadką tytułowego zaginięcia  dodatkowym atutem  naszej produkcji  jest intrygująca relacja  między mistrzynią, a jej uczniem, narracja z celnymi dialogami oraz poczucie humoru, żonglujące prawniczym żargonem. To wszystko gwarantuje widzom niezapomniane emocje – dodaje Dorota Chamczyk, producentka TVN.

fot. materiały prasowe TVN

Kiedy premiera?

Premiera serialu TVN została zaplanowana na połowę listopada, a produkcja pojawi się tylko na platformie player.pl. Epizody przedpremierowe udostępniane będą w ramach płatnej oferty w player+.

Stawiamy na Chyłkę Remigiusza Mroza, ponieważ widzimy w tej prozie ogromny potencjał. Jesteśmy przekonani, że jego fani będą zadowoleni po obejrzeniu naszej produkcji – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka – 1. sezon Pułapki TVN

Producentem z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym – Violetta Furmaniuk-Zaorska i jej firma Aktiv Media. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy – Agnieszka Werner-Szyrle.  Kierownikiem produkcji  jest Artur Polański.

Źródło: informacja prasowa TVN / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe TVN

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?