Falcon i Zimowy Żołnierz – Serial wprowadzi X-Men?

Wiadomość, że Disney kupił Foxa zszokowała świat. Od tamtego czasu pojawiło się pytanie, kiedy zobaczymy X-Men w MCU?

Było to szczególnie wstrząsające dla fanów Marvela, ponieważ oznaczało to, że setki postaci są na użytek Marvel Studios. X-Men, Silver Surfer, Fantastyczna Czwórka i Deadpool, stały się częścią MCU. To monumentalne posunięcie oznacza, że Marvel Studios ma teraz prawie pełny dostęp do katalogu postaci.

Zobacz również: Kapitan Ameryka w edycji LGBT! Przełomowa sytuacja w komiksach

Nowe postacie prawdopodobnie zobaczymy już w tym roku! Falcon i Zimowy Żołnierz będzie pierwszym projektem Kevina Feige, który wykorzysta dawną własność Foxa!

W niedawnym wywiadzie omówił on temat przejęcia Fox. Mianowicie fakt, że świat po raz pierwszy usłyszał o Wandzie Maximoff jako Scarlet Witch. Kevin Feige wspomniał również o pewnej lokacji, która pojawi się w drugim serialu Marvel Studios:

Jest miejsce, które ludzie już dostrzegli w niektórych zwiastunach. Jest ono scenerią z komiksów Marvela. Sceneria ta nie była wcześniej dla nas dostępna, ale jest to bardziej jako ciekawostka sama w sobie.

Więc gdzie może być to tajemnicze miejsce? Cóż, połączenie kropek nie jest zbyt trudne. Już dawno temu było prawie potwierdzone, że zobaczymy Madripoor w przedsięwzięciu Disney+. Warto zauważyć, że Kevin Feige wspomniał, że lokalizacja jest bardziej ciekawostką, co wskazuje, że niekoniecznie odgrywa ważną rolę w fabule. W komiksach Madripoor ma powiązanie Wolverinem, a także w pewnym momencie Magneto założył tam własną rezydencję.

Zobacz również: Najciekawsze teorie fanowskie przed premierą Falcon and the Winter Soldier

Premiera zaplanowana została na 19 marca 2021 roku w serwisie Disney+. Serial z 4. fazy MCU liczyć będzie 6 odcinków. Budżet wyniósł 150 milionów dolarów. Anthony Mackie wciela się w Sama Wilsona znanego jako Falcon, a Sebastian Stan jako Bucky Barnes aka The Winter Soldier. Para, która spotkała się w ostatnich chwilach Avengers: Endgame, łączy siły w globalnej przygodzie, która wystawia na próbę ich umiejętności – i cierpliwość. Wyreżyserowany przez Kari Skogland z Malcolmem Spellmanem jako głównym scenarzystą, serial z udziałem Daniela Brühla jako Zemo, Emily VanCamp jako Sharon Carter i Wyatta Russella jako Johna Walkera.


Źródło: thedirect.com, ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kadaf pisze:

Raczej w to wątpię. Już mieliśmy mieć mutantów w Wandzie, a jednak okazało się to dalekie od tematu

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?