Kim jest Starożytny? Historia superbohatera #20

Wielu fanów komiksów Marvela miało nietęgie miny, dowiadując się, że postać tajemniczego Starożytnego w nowym filmie poszerzających MCU będzie… kobietą. Co prawda zrekrutowano do tego zadania kogoś nietuzinkowego, bo samą Tildę Swinton, lecz nadal pozostaje to kwestią co najmniej kontrowersyjną i potrzeba będzie czegoś znacznie więcej niż świetnej gry aktorskiej, żeby udobruchać rzesze oczekujących na to widowisko. Tymczasem my zamieszczamy dla Was historię niezwykłego maga. Bo co może być lepsze na dwudziestą już postać w cyklu Historia superbohatera od jednego z najbardziej wiekowych herosów Marvela?!

Zobacz również: Kim jest Doktor Strange? Historia superbohatera #19


Najważniejsze informacje:

Pierwsze pojawienie się na kartach komiksu:

Strange Tales #148 (1966)

Prawdziwe imię i nazwisko:

Yan

Moce:

Starożytny dysponował wielką mocą i przede wszystkim przeogromnym – bo kilkusetletnim – doświadczeniem. Podczas swojego długiego życia zgłębił prawdopodobnie wszelkie najważniejsze tajniki mistycznej sztuki, stając się na długi czas jedną z najpotężniejszych istot uniwersum. Zna także sztuki walki, choć rzadko ich używa. Wybitny umysł, którego na wielu polach godne są tylko te o poziomie Strange’a.

Kostium:

W większości komiksów nosi czerwono-złoty płaszcz i takiego też kolotu nakrycie głowy.

Sojusznicy:

Stephen Strange, Starożytni, wiele bytów astralnych

Wrogowie:

Baron Mordo, Dormammu, Shuma-Gorath, Kaluu, Zom

Siedziba:

Pałac w Tybecie

Najlepsze komiksy:

-Strange Tales

-Doctor Strange

-Infinity Abyss

Filmy i seriale z jej udziałem:

-Doktor Strange (październik 2016)

Na następnej stronie geneza superbohatera!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?