Będzie grane! – czyli growe premiery sierpnia

Połowa wakacji już za nami. Zanim jednak wszyscy wrócimy do szarej rzeczywistości pozostał nam jeszcze miesiąc na wakacyjne podróże oraz ogranie najnowszych tytułów. Chociaż w świecie gier to raczej sezon ogórkowy, to sierpień wyjątkowo przyniesie nam kilka naprawdę ciekawych tytułów.

 

The Lord of the Rings: Adventure Card Game – 8 sierpnia

Zobacz również: Znamy sierpniową ofertę PS Plus!

The Lord of the Rings: Adventure Card Game to cyfrowa adaptacja tradycyjnej karcianki wydanej w Polsce pod tytułem: Władca Pierścieni Gra Karciana. Zabierze nas ona do krainy Śródziemia, gdzie przeciwstawimy się siłom ciemności i ich władcy – Sauronowi. Gra stawia na rozgrywkę dla jednego gracza, dlatego zabraknie tutaj starć w trybie multiplayer. Na początku przygody wybieramy trójkę bohaterów oraz karty które uzupełnią naszą talię. Następnie gra losuje jeden z dostępnych scenariuszy bitwy. Nie oznacza to jednak, że walka za każdym razem będzie wyglądać tak samo. Gra oferuje proceduralnie generowane wydarzenia i rodzaje wrogów, dzięki czemu każde starcie będzie na swój sposób wyjątkowe.

Platforma: PC, Nintendo Switch, PS4, Xbox One.

Ancestors Legacy – 13 sierpnia

Zobacz również: Death’s Gambit- recenzja gry. Śmierć, śmierć i śmierć… ale tym razem w 2D!

Co prawda Ancestors Legacy zadebiutowało na PC już rok temu, jednak teraz przyszła kolej na konsolową wersję gry. Ta strategia czasu rzeczywistego opracowana przez polskie studio Destructive Creations zabierze nas do wczesnego średniowiecza, gdzie wcielimy się w Słowian, Germanów czy wikingów. Gra skupia się oczywiście na walce. Pokierujemy tutaj nie pojedynczymi postaciami, a niewielkimi oddziałami wojowników. Podczas rozgrywki gracz będzie musiał zwrócić uwagę na takie elementy jak ukształtowanie terenu oraz warunki pogodowe. Na tym nie koniec. Bardzo istotne będzie też odcięcie przeciwnika od źródła zasobów poprzez podbijanie zależnych od niego wiosek.

Platforma: Xbox One, PS4.

Control – 27 sierpnia

Zobacz również: Łeba Game Festival – zamiast plaży grać się marzy!

Control to trzecioosobowa strzelanka studia Remedy, które zapisało się w pamięci graczy serią Max Pane, czy horrorem Alan Wake. W grze wcielamy się w postać kobiety – Jesse Faden. Bohaterka chcąc uporać się ze swoją przeszłością udaje się do Nowego Jorku, gdzie swoją siedzibę ma Federalne Biuro Kontroli. Niespodziewanie budynek staje się celem ataku nieznanych sił z którymi przyjdzie się jej zmierzyć. To co wyróżnia Control na tle innych strzelanek to wyjątkowy pistolet bohaterki. Broń Jesse poza wystrzeliwaniem kolejnych naboi posiada funkcje telekinetyczne, dzięki czemu otrzymujemy możliwość rzucania przedmiotami, czy przeciwnikami na odległość. Akcja gry toczy się w zamkniętej przestrzeni wieżowca, jednak w trakcie rozgrywki pomieszczenia ulegać będą drastycznym zmianom, zapewniając graczom surrealistyczne doznania.

Platforma: PC, Xbox One, PS4.

Blair Witch – 30 sierpnia

Zobacz również: FIFA 20 – Zinedine Zidane na okładce Ultimate Edition!

Blair Witch to obok Control najgorętszy tytuł tego miesiąca. Twórcy Layers of Fear ze studia Bloober Team zaskoczyli wszystkich, kiedy to na tegorocznym E3 zapowiedzieli produkcję na licencji słynnego horroru. Akcja gry toczy się w 1996 roku w USA. Naszym bohaterem jest były policjant – Ellis, który dołącza do poszukiwań małego chłopca, zaginionego w pobliskim lesie Black Hills. W trakcie rozgrywki stawimy czoła nie tylko tytułowej wiedźmie z Blair, lecz zmierzymy się także z lękami i przeszłością głównego bohatera. Tajemnice mrocznego lasu odkrywać będziemy wraz z wiernym psem – Bulletem – to on będzie informował nas o nadciągającym z ciemności zagrożeniu. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas jednorazowego ukończenia gry nie doświadczymy wszystkich możliwych scenariuszy, które przygotowali dla nas twórcy.

Platforma: PC, Xbox One.

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?