• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Spis treści

Oto najlepsze filmy Pixara! Przeczytajcie, które bajki studia zasługują na największą uwagę! Ranking w pewien sposób podsumowuje dorobek tej wytwórni uwzględniając jej wszystkie animacje pełnometrażowe. Zobaczcie, czy naszym zdaniem właściwa kolejność filmów Pixara odpowiada Waszej!


15. Uniwersytet potworny (2013), reż. Dan Scanlon

Na sam początek zestawienia prequel Potworów i spółki! Historia początku przyjaźni między Jamesem P. Sullivanem i Mikiem Wazowskim, którzy razem uczestniczyli w zajęciach Uniwersytetu Potwornego. Może nie jest to poziom poprzednika, ale wciąż bawi i jest warte obejrzenia. (SG)

Kadr z filmu Uniwersytet potworny


14. Dobry dinozaur (2015), reż. Peter Sonlon

A teraz przejście w nieco inne klimaty. Co by było, gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? W alternatywnej historii, w której dinozaury nie wymarły, młody Apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel. (SG)

fot. materiały prasowe


13. Gdzie jest Dory?, reż. Andrew Stanton

Pora na drugą część z cyklu Gdzie jest...? Zapominalska rybka Dory przypomina sobie o tym, że ma rodzinę i wrz z przyjaciółmi rusza ich odnaleźć. Z pomocą przyjdą jej również zrzędliwa ośmiornica Hank, wątpiący w swoje zdolności echolokacyjne waleń biały Bailey oraz krótkowzroczny rekin wielorybi imieniem Nadzieja. (TR)

fot. materiały prasowe


12. Ratatuj (2007), reż. Brad Bird

Przygody sympatycznego i ambitnego szczurka, ktory nad wszystko kochał gotować to jedna ze wspanialszych animacji Pixara ostatnich lat. Mimo, że bohater nie wygląda zbyt poważnie, to jednak przekaz filmu jest jak najbardzie godny uwagi. Opowiada o pasji, miłości, i sztuce, jaką może być kuchnia. Do tego Pixar serwuje nam wspaniałą, francuską atmosferę i klimatyczną muzykę, świetny scenariusz i estetykę wykonania. Ratatuj, czyli smaczna i wciągająca odpowieść o małym zwierzątku, które osiągnęło wielkość to pozycja obowiązkowa na naszej liscie. (AB)

Kadr z filmu Ratatuj


11. Trylogia Auta (2006, 2011, 2017), reż. Brad Lewis, John Lasseter, Brian Fee

Jedna z popularniejszych animacji ostatnich lat. A zaczyna się niewinnie. Ambitny samochód wyścigowy przypadkiem trafia do małego miasteczka, gdzie wyrządza znaczne szkody, które stara się następnie naprawić. Każda kolejna część to kolejne wyścigi i kolejne perpetie Zygzaka McQueena. Wspaniała zabawa dla całej rodziny! (TR)

fot. materiały prasowe

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.