Co obejrzeć po: W strefie wojny. Filmy podobne do SF Netflix Original

W strefie wojny to nowy film science-fiction Netflixa z 2021 roku, który trafił na pierwsze miejsce w rankingu oglądalności w polskiej bibliotece serwisu. Obraz zbiera mieszane opinie oraz recenzje. I faktycznie, nie jest może idealnym przedstawicielem filmów science-fiction, ale świetnie ukazuje sentyment widzów do tego typu produkcji. Jeżeli zatem po seansie poczujecie chęć porwania się na kolejne podobne tytuły, mamy dla Was małą ściągawkę. Oto kilka filmów sci-fi, w których głównym motywem jest militarystyczna wizja niedalekiej przyszłości czy roboty-żołnierze, tak jak w pozycji od Netflix, ale nie tylko. Wszystkie w jakimś stopniu pokazują jednak potencjalne absurdy związane ze światem przyszłości, idące ramię w ramię z technologicznym progresem. Oto filmy podobne do W strefie wojny!


FILMY PODOBNE DO W STREFIE WOJNY

Dystrykt 9

Zaczynamy głośnym filmem Neila Blomkapa. Podobnie jak W strefie wojny, pokazuje bliską przyszłość, jednak w tym przypadku jest ona ukazana pod nieco innym kątem, bo to sci-fi podszyte komentarzem społecznym. Tutaj mamy przede wszystkim ciekawą interpretację pierwszego kontaktu. Obcy, którzy wreszcie przybyli na Ziemię, stają się bowiem uchodźcami, trzymanymi w tytułowym Dystrykcie 9. Życie w getcie zostaje przewrócone do góry nogami, gdy pewien mężczyzna zostaje zarażony wirusem, który zmienia jego DNA.

Elizjum

Ponownie Blomkamp, ale rejony już nieco bliższe filmowi z Anthonym Mackiem. Matt Damon wciela się tu w Maxa, mieszkańca Ziemi z 2154 roku, który podejmuje się próby wdarcia się do Elizjum – luksusowej sztucznej stacji dla bogaczy, odgrodzonej od reszty zniszczonej planety. Przekaz nieco siermiężny, jednak klimat i akcja sprawiają, że to naprawdę ciekawy i widowiskowy odmóżdżacz z gatunku SF.

Automata

Tym razem neonoirowa dystopia z Antonio Banderasem w roli głównej. Mamy drugą połowę XXI wieku, w którym świat uległ niemal całkowitej automatyzacji. Pewien agent ubezpieczeniowy (Banderas) przeprowadza pozornie rutynowe zadanie, polegające na złamaniu protokołów bezpieczeństwa pewnego robota. Trafia jednak na trop mogący stanowić przełom dla losów ludzkości.

filmy podobne do w strefie wojny

Equilibrium

Chyba najdalej leżąca produkcja od W strefie wojny, jednak jej estetyka i sceny akcji potrafią porwać nawet prawie po dwóch dekadach od premiery. No i jest oczywiście Christian Bale, w głównej roli. W pewnym futurystycznym państwie żyje społeczeństwo, które wyzbywa się emocji za pomocą specjalnych leków, a każde odstępstwo od tej reguły jest surowo karane. Obserwujemy ten świat z perspektywy najlepszego egzekutora tego reżimu. Jedno wydarzenia zmienia jego życie na zawsze.

Upgrade

Prawdopodobnie najlepsza pozycja na liście, z paradoksalnie najmniejszym budżetem. W nieodległej przyszłości mężczyzna o imieniu Gray zostaje wraz z żoną napadnięty, co skutkuje śmiercią ukochanej i paraliżem całego ciała jego samego. Aby zemścić się na oprawcach, decyduje się poddać zabiegowi wszczepienia implantu, który nie tylko pozwala mu chodzi, ale także daje niesamowite możliwości. Upgrade zaskakuje jakością wykonania, wizją, scenami akcji i niczym modelowy tytuł zahaczający o cyberpunkowe klimaty – potrafi nieźle zaniepokoić. Na tym kończymy listę ukazującą filmy podobne do W strefie wojny.

filmy podobne do w strefie wojny

Podobał Ci się artykuł przedstawiający filmy podobne do W strefie wojny?

Zobacz inne teksty z serii:

Co obejrzeć po: Bridgertonowie. Seriale podobne do kostiumowego hitu Netflix Original

Co obejrzeć po: Lupin. Seriale podobne do kryminału Netflix Original

Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?