Co obejrzeć po: Bridgertonowie. Seriale podobne do kostiumowego hitu Netflix Original

Ostatnimi czasy platforma Netflix została wzięta szturmem przez Bridgertonów – nową kostiumową produkcję z Rege-Jean Page i Phoebe Dynevor, która niezwykle sprawnie łączy melodramatyczne motywy klasyków spod znaku Wichrowych wzgórz czy Dumy i uprzedzenia z aktualnymi trendami. W związku z tym uznaliśmy za stosowne przygotować specjalne zestawienie służące tym, którzy już obejrzeli osiem epizodów pierwszego sezonu i w oczekiwaniu na 2. sezon szukają seriali zbliżonych klimatem. Oto seriale podobne do serialu Bridgertonowie, które również powinny się Wam spodobać!

Recenzja: Bridgertonowie – recenzja 1. sezonu nowego serialu twórcy Chirurgów i Sposobu na morderstwo!

Quiz: QUIZ: Bridgertonowie – jak dobrze znasz produkcję Netflixa?


Bridgertonowie – seriale podobne:

Duma i uprzedzenie

Zestawienie ukazujące seriale podobne do Bridgertonowie zacznijmy od przywoływanego we wstępie klasyka. Na długo przed całkiem dobrą filmową adaptacją najsłynniejszej powieści Jane Austen mieliśmy serial z takimi tuzami aktorstwa jak Colin Firth czy Jennifer Ehle. Historia miłosnych perypetii córek pana Bennetta do dziś inspiruje twórców, czego dowodem jest hit Netflixa. 

Poldark – Wichry losu

Nie możemy zapomnieć o kostiumowym romansie z Aidanem Turnerem w roli głównej. To klimatyczna historia umiejscowiona w XVIII wieku, w Kornwalii. Tytułowy bohater powraca w rodzinne strony po wojnie w Ameryce, natykając się na wiele niespodziewanych okoliczności. Produkcja podobna klimatem do Bridgertonów, choć ciężar opowieści i protagonista różnią się już nieco mocniej.

Outlander

Tym razem mamy silną kobiecą bohaterkę i motywy fantasy. Pewna wojenna sanitariuszka tajemniczym sposobem przenosi się z 1945 roku do Szkocji roku 1743. Problemy z zaadaptowaniem się do nowych warunków idą w parze z nowym, zupełnie niespodziewanym uczuciem.

seriale podobne do bridgertonowie

Wojna i pokój

Czas na pozycję odwołującą się do tradycyjnego aspektu Bridgertonów. Miniserial BBC to zdecydowanie jedna z najlepszych adaptacji wybitnej rosyjskiej powieści Lwa Tołstoja. Od razu wyróżnia się niesamowicie wysoki poziom realizacji i znakomicie dobrana obsada. Pojawili się m.in. Jim Broadbent, James Norton, Brian Cox, Paul Dano i Lily James.

Downton Abbey

Zaczęliśmy klasyczną inspiracją, i tym także kończymy. Downton Abbey ma miejsce w trakcie burzliwych przemian społecznych nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale także i całego świata. Koncentruje się na społeczności żyjącej na dworze należącym do państwa Grantham oraz ich córek. Wielowątkowy serial świetnie ukazuje ówczesne realia – od politycznych aż po obyczajowe.

seriale podobne do bridgertonowie


To były seriale jak Bridgertonowie!

Zobacz inne teksty z serii:

Co obejrzeć po: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Filmy podobne do hitu z Julią Wieniawą

Co obejrzeć po: Euforia. Filmy i seriale podobne do produkcji z Zendayą

Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?