Co obejrzeć po: Virgin River. Seriale podobne do hitu Netflix Original

Virgin River, adaptacja książek Robyn Carr, to wciągający serial platformy Netflix o pewnej kobiecie, która po traumatycznym wydarzeniu przeprowadza się z wielkiego miasta do prowincjonalnego miasteczka. Doradzamy, co obejrzeć po tym, gdy już przebrniecie przez dwa sezony produkcji z Alexandrą Breckenridge w roli głównej. Wyróżniliśmy seriale, których punktem wspólnym jest kobieca podróż, a idąc za tym totalna zmiana perspektywy (a czasem po prostu kobiece sprawy) czy po prostu pewnego rodzaju wyjście ze strefy komfortu. Jak zobaczycie poniżej, tego typu podejście daje naprawdę różnorodne propozycje. Oto najciekawsze i najbardziej podobne seriale do Virgin River!

Zobacz również: Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce


Doktor Quinn

Starsi widzowie powinni pamiętać tę produkcję choćby przez mgłę. Jane Seymour odgrywa wykształconą lekarkę, która rezygnuje z życia w Bostonie, by rozpocząć praktykę na Dzikim Zachodzie – a konkretnie w przygranicznym miasteczku Colorado Springs. Podobnie zatem jak bohaterka Virgin River przenosi się z wielkiego miasta do prowincji, jednak powody są nieco inne. Warto sprawdzić tę telewizyjną klasykę.

Chesapeake Shores

Kolejna produkcja o kobiecie, która powraca w rodzinne strony. Tym razem Abby O’Brien pojawia się w tytułowym miasteczku, ponieważ młodsza siostra potrzebuje pomocy w otwarciu restauracji. Abby jest też w trakcie prywatno-zawodowych powikłań – na czele z rozwodem i nie jest to najdelikatniejszy okres w jej życiu. Co więcej, spotyka w mieście swoją młodzieńczą miłość.

Wielkie kłamstewka

Ze wszystkich zebranych tutaj tytułów, ten różni się od reszty najbardziej – dlatego umieszczamy ją w centralnej pozycji. Nie ma tutaj spektakularnych powrotów na stare śmieci, ale w dalszym ciągu pojawia się motyw miasteczka, w którym wszyscy wszystkich znają, romanse, przyjaźnie i… świetna kryminalna historia.

Doktor Hart

Wracamy do typowego motywu w naszym zestawieniu. Tym razem Rachel Bilson wcieli się w Zoe Hart, która po ukończeniu studiów w Nowym Jorku chce zostać kardiochirurgiem. Nie wszystko jednak przebiega zgodnie z planem, ostatecznie zatem dochodzi do sporego zwrotu w jej karierze. Zoe spotyka pewnego doktora, który proponuje jej wspólne prowadzenie praktyk w Bluebell w Alabamie. Gdy jednak dziewczyna przybywa, okazuje się, że mężczyzna zmarł, zapisując jej wcześniej w testamencie połowę firmy.

Ostre przedmioty

I na samym końcu najmroczniejsza produkcja z pewnymi podobieństwami do Virgin River. Amy Adams wciela się w dziennikarkę z dużego miasta, która powraca w rodzinne strony, by zbadać sprawę pewnego morderstwa. Mocna historia na bazie powieści Gillian Flynn (tak, tej od Zaginionej dziewczyny) z wybitnym aktorstwem!


Kiedy 3. sezon Virgin River?

W grudniu 2020 ogłoszono, że powstanie 3. sezon serialu, który liczyć będzie dziesięć odcinków. Data premiery nowych epizodów Virgin River  na Netflixie nie jest jeszcze znana.


Pozostałe teksty z serii:

Co obejrzeć po: The Crown. Produkcje podobne do serialu Netflixa

Co obejrzeć po: Emily w Paryżu. Produkcje podobne do serialu Netflixa

Co obejrzeć po: Król. Produkcje podobne do serialu Canal+

Co obejrzeć po: Randki od święta. Filmy podobne do komedii romantycznej Netflixa

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?