Seriale podobne do Lucyfera! I TOP 5

Dzisiaj zajmiemy się tematem seriali podobnych do Lucyfera. Wiemy mniej więcej, co nas czeka 5. sezonie i pozostaje nam jedynie czekać na premierę. W tym czasie można obejrzeć coś o zbliżonych klimatach. Oto kilka naszych propozycji!

Zobacz również: Lucyfer – zaskakujący zwiastun 5. sezonu!


Seriale podobne do Lucyfera!

Constantine

Na początek zestawienia przedstawiającego seriale podobne do Lucyfera wrzucamy bardzo ciekawą produkcję, która została anulowana po 1. sezonie. Według wielu – niesłusznie. Ekranizacja serii komiksów „Hellblazer” z wydawnictwa DC Comics. John Constantine (Matt Ryan) to znający czarną magię, wytrwały łowca demonów i mistrz okultyzmu. Jego los po śmierci jest przesądzony, mężczyzna trafi do piekła. Mimo iż jest potępiony, postanawia walczyć z demonami i za wszelką cenę chronić niewinnych. Wykorzystuje więc swoje nadnaturalne zdolności, aby podróżować po kraju w celu odnalezienia zagrożeń, które mogą doprowadzić do zagłady ludzkości.

American Gods

Oczywiście w tym towarzystwie musi się znaleźć adaptacja mistrzowskiej powieści Neila Gaimana. Cień wychodzi z więzienia. Gdy na jego drodze staje tajemniczy Pan Wednesday rozpętuje się burza. Opuszczony, bez celu w życiu po niedawnej, tragicznej śmierci żony, Cień podejmuje pracę ochroniarza u niejakiego Pana Wednesdaya. Tym samym trafia do ukrytego, pełnego magii, mitologicznego świata w sam środek konfliktu między starymi bogami a rosnącymi w siłę nowymi i w którym Pan Wednesday tworzy armię, chcąc odzyskać swoją utraconą chwałę.

Supernatural

To już trochę bardziej guilty pleasure, ale warto sprawdzić. m Dean i Sam od dzieciństwa przygotowywani byli do misji, która stanowi sens ich życia. Jednak to już przeszłość. Teraz Sam chce studiować prawo, żyć spokojnie i normalnie. I tak się dzieje do chwili, kiedy jego starszy brat, Dean (Jensen Ackles), zjawia się z niepokojącymi wiadomościami: ich ojciec, człowiek, który od 22 lat walczył ze złem, zniknął. Aby go odszukać i pomóc ludzkości pokonać złe siły, bracia muszą ścigać to, na co on polował… a Sam będzie zmuszony powrócić do życia, które, miał nadzieję, na zawsze zostawić za sobą.

Preacher

Dorzućmy jeszcze przeniesienie na ekran szalonego komiksu Gartha Ennisa. Po niezwykłym wydarzeniu kaznodzieja z pomocą wampira oraz swojej byłej dziewczyny wyrusza na poszukiwanie Boga.

Grimm

Można jeszcze wymienić uwspółcześnioną wersję klasycznych baśni. Detektyw Nick Burckhardt (David Giuntoli) wiedzie normalne i ułożone życie u boku swojej ukochanej Juliette (Bitsie Tulloch), którą planuje poprosić o rękę. Jego świat wywraca się do góry nogami, gdy Nick zaczyna widzieć… potwory. Umierająca ciotka Marie (Kate Burton) wyjawia mu rodzinny sekret, członkowie ich rodu posiadają zdolność rozpoznawania bestii, które ukrywają się pod postaciami zwykłych ludzi, a ich zadaniem jest walka z nimi. Nick musi pogodzić nowe wyzwania, które przed nim stoją ze swoją pracą w policji, a także utrzymać swoje drugie życie w tajemnicy przed Juliette i swoim najlepszym przyjacielem oraz partnerem Hankiem (Russell Hornsby). Wkrótce zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca Monroe’a (Silas Weir Mitchell), który wprowadza go w tajniki nadprzyrodzonego świata.


Na tym kończymy listę przedstawiającą seriale podobne do Lucyfera!

Zobacz inne teksty z serii:

Co obejrzeć po: Lupin. Seriale podobne do kryminału Netflix Original

Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce

Co obejrzeć po: Shadowhunters? Seriale podobne do młodzieżowego fantasy

Co obejrzeć po: Flash. Seriale podobne do kina superbohaterskiego

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mariola pisze:

Wszystkie mi się podobały.

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?