Seriale podobne do Sabriny! Co obejrzeć po: Chilling Adventures of Sabrina?

Na przełomie ubiegłego i obecnego roku miał miejsce wielki finał jednej z popularniejszych ostatnimi czasy serii platformy Netflix. Odchodząca mocno od sitcomowego pierwowzoru, mroczna wersja historii Sabriny weszła z akcentami, o których większość twórców produkcji young adult nawet nie pomyślała. Ale znajdzie się jeszcze kilka zbliżonych tytułów do Chilling Adventures of Sabrina – przynajmniej specyficznym klimatem. A my podpowiadamy, co to może być!

Zobacz również: QUIZ: Jak dobrze znasz Chilling Adventures of Sabrina?


Seriale podobne do Sabriny – Chilling Adventures of Sabrina

Sabrina, nastoletnia czarownica

Jasne, tak jak podkreślaliśmy we wstępie, pierwsza wersja tej historii znacząco różni się od Chilling Adventures of Sabrina, jednak pewne podobieństwa pozostają. Przede wszystkim to wciąż opowieść o nastolatce, która oprócz zwyczajowych problemów dla osoby w jej wieku zmaga się z szeroko pojętymi magicznymi. Co więcej, luźne usposobienie do problemów to kolejne podobieństwo pomiędzy bohaterkami. Warto sprawdzić, by porównać starą i nową wersję serialu.

The Order

Kolejny serial podobny do Sabriny, to stosunkowo nowa rzecz, w której również dochodzi do zestawienia paranormalnych mocy z życiem bardzo młodych ludzi. Głównym bohaterem tego serialu jest Jack Morton, student, który dołącza do pewnej tajemniczej organizacji, przez co z dnia na dzień staje się uczestnikiem wojny wilkołaków z użytkownikami czarnej magii.

Legacies

Pozostajemy w temacie mitycznych bestii, zespolonych z typowym klimatem young adult. Legacies jest z kolei powiązany z Pamiętnikami wampirów i Originals. Główna bohaterka, Hope Mikaelson, to hybryda wilkołaka i wampira, która z początkiem serialu rozpoczyna naukę dla istot nadprzyrodzonych.

seriale podobne do chilling adventures of sabrina

Tajemny krąg

Nieco starszy serial, bo dobija już do 10 lat, podobnie jak Chilling Adventures of Sabrina traktuje o czarownicach. Bohaterka produkcji traci w pożarze matkę, by potem pójść pod opiekę swojej babci. W nowej szkole dowiaduje się, że pochodzi z rodu czarownic, co oczywiście zupełnie zmienia jej życie.

Riverdale

Na pierwszy rzut oka obecność tej produkcji może dziwić, jednak uzasadniona. Nie wszyscy zapewne o tym wiedzą, ale Riverdale ma miejsce w tym samym uniwersum, co Chilling Adventures of Sabrina. W przeciągu kilku sezonów doszło nawet do kilku delikatnych crossoverów. Co więcej, jak się temu przyjrzeć, oba seriale mają dość podobny ton i nastrój, np. lekki humor połączony z chwilami niepokojącym klimatem.

seriale podobne do Sabriny


Interesują Cię nie tylko seriale podobne do Sabriny?

Zobacz inne teksty z serii:

Co obejrzeć po: Supernatural? Podobne seriale dark fantasy

Co obejrzeć po: Shadowhunters? Seriale podobne do młodzieżowego fantasy

Co obejrzeć po: Lupin. Seriale podobne do kryminału Netflix Original

Co obejrzeć po: Bridgertonowie. Seriale podobne do kostiumowego hitu Netflix Original

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?