Donald Trump jako Thanos! Kontrowersyjna kampania prezydenta USA

Szalony Tytan, który wreszcie pojawił się w dwóch ostatnich częściach Avengers, wyrósł z postaci szerzej znanej jedynie przez komiksowych fanów na jedną z ikon popkultury. Odniesienia do niego można znaleźć teraz wszędzie: od różnorakich memów, poprzez gościnne występy w grach wideo (Fortnite na ten przykład), aż po – jak się okazuje – kampanię wyborczą.

Donald Trump rozpoczął wraz ze swoim sztabem wyborcze wojaże z dynamiką godną samego Thanosa. W swoim nowym spocie przedstawiono go jako geniusza zła prostu z Marvel Cinemaric Universe, który rozprawia się z przeciwnikami politycznymi. Jim Starlin, który stworzył rzeczonego superzłoczyńcę, nie kryje swojego oburzenia

Po tym, jak w pierwszej chwili poczułem się brutalnie wykorzystany, widząc jak ten pompatyczny głupiec używa mojej kreacji, by połechtać swoje infantylne ego, ostatecznie doszło do mnie, że lider mojego kraju i wolnego świata lubuje się w porównaniach do masowego mordercy – wyznał Starlin w swoim komunikacie przygotowanym dla The Hollywood Reporter.

Jak bardzo jest to chore? Żyjemy w smutnych i dziwnych czasach. Na szczęście wszystko, nawet narodowe koszmary, prędzej czy później dobiegają końca.

Czym tak bardzo zbulwersował się kreator jednego z największych komiksowych złoczyńców? Zobaczcie sami:

Zabawną ciekawostką jest z pewnością fakt, że eksperci od public relations obecnie urzędującego prezydenta wybrali akurat scenę, która kończy się… no cóż, jeśli oglądaliście Endgame, sami wiecie, o co chodzi.

Jak uważacie, czy gniew artysty jest słuszny i Donald Trump ze swoimi ludźmi nie powinni się tak zachować? A może jednak ktoś powinien mieć więcej dystansu?

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – scenariusz zawitał do sieci!

Avengers: Koniec Gry to zwieńczająca 22 połączone ze sobą filmy w ramach MCU oraz czwarta odsłona cross-overowej sagi. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli  postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.

W obsadzie Wojny bez granic znaleźli się: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Don Cheadle, Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Sean Gunn, Tom Holland i Josh Brolin.

Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, a scenariusz stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Film w kinach zadebiutował 25 kwietnia ubiegłego roku.

Źródło: The Hollywood Reporter | Ilustracja główna: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?