Harvey Weinstein ze zdiagnozowanym koronawirusem

Koronawirus nie oszczędza nikogo. Jego ofiarą padł także Harvey Weinstein, okryta chyba największą niesławą postać Hollywood w XXI wieku.

Weinstein jest jednym z dwóch więźniów z ośrodka o maksymalnym bezpieczeństwie w Rikers Island, u których wykryto zarażenie koronawirusem. Obecnie przebywa w izolacji, a z wpowodu klauzuli poufności nie ma dokładnych informacji o jego stanie zdrowia.

Weinstein

Justin Lane/EPA-EFE/Shutterstock

Zobacz również: Cannes 2020 z późniejszą datą

Po pięciodniowej debacie ława przysięgłych uznała, że Weinstein jest winny gwałtu trzeciego stopnia na aktorce Jessice Mann, oraz napaść seksualną na Mimi Haleyi, która w swoim czasie była asystentką oskarżonego. Ława nie uznała go winnym drapieżnej napaści seksualnej (dwa przypadki) – w innym przypadku można by było spekulować nawet o wyroku dożywocia. Ostatecznie producent dostał „tylko” 23 lata.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Peter Foley/Bloomberg/Getty Images

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?