Kler przekroczył granicę 3 milionów widzów w dwa tygodnie od premiery!

Kler nie zwalnia tempa w polskich kinach. Kino Świat informuje, że film Wojtka Smarzowskiego zobaczyło już ponad 3 miliony widzów, co oznacza, że awansował do TOP10 w box-office’owym rankingu wszechczasów prześcigając Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy oraz Listy do M.3.

Na początku tygodnia informowaliśmy, że Kler z wynikiem 2 504 616 widzów jest już numerem 1 tegorocznego box office. Dzisiaj najnowszy film Wojtka Smarzowskiego odnotował kolejny, spektakularny sukces. W zaledwie dwa tygodnie od premiery, czyli w czasie rekordowo krótkim, obraz przyciągnął do kin 3 089 315 osób. To imponująca frekwencja, bijąca dokonania takich hitów, jak Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (2 995 000 widzów) i Listy do M. 3, które z rezultatem blisko 3 010 000 widzów były najchętniej oglądanym filmem zeszłego roku. Przekraczając próg trzech milionów widzów, nowe dzieło Smarzowskiego znalazło się w elitarnym gronie takich superhitów, jak: Avatar, Titanic, Pasja, Shrek 2 oraz Shrek Trzeci. Jednak żaden z tych wielkich, historycznych przebojów polskich ekranów nie miał takiej dynamiki oglądalności, jak Kler. Jeśli film Smarzowskiego utrzyma dotychczasową passę, już wkrótce będziemy świadkami epokowych przetasowań w rankingu filmowych przebojów wszech czasów w Polsce!

Zobacz również: Producentka Wiedźmina o castingu, burzy wokół Ciri i unikaniu inspiracji z gier

jakubik kler ksiądz film

fot. Bartosz Mrozowski

Przypomnijmy, że Kler wszedł na ekrany 28 września i z miejsca zanotował najlepsze otwarcie filmu na przestrzeni ostatnich 30 lat. Ponad 935 000 widzów w premierowy weekendto wynik, który przełamał dominację Pięćdziesięciu twarzy Greya (834 000 osób) oraz wyprzedził takie superhity, jak: Shrek Trzeci (793 000 widzów), Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (prawie 790 000 widzów) i Pitbull. Niebezpieczne kobiety (768 000). Kler pod względem frekwencji jest też największym hitem w dorobku Smarzowskiego, dwukrotnie wyprzedził już rekordowy dotychczas Wołyń (1 449 515 widzów).

Co ważne, sukces filmu ma szansę przenieść się również na arenę międzynarodową. Prawa do niego zostały sprzedane do imponującej liczby terytoriów, obejmujących kraje Europy (Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja) oraz Ameryki Północnej (Kanada i USA).

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?