Ostra – pierwsze zdjęcia z polskiego filmu o muzycznym talent show

W czerwcu ruszyły zdjęcia do komedii obyczajowej Ostra, która skupi się na utalentowanej młodej wokalistce biorącej udział w muzycznym talent show. Zaprezentowano pierwsze materiały promujące polski film, którego gwiazdą jest piosenkarka i aktorka Katarzyna Sawczuk, mająca na koncie udział w takich programach jak Szansa na sukces, Mam Talent czy The Voice of Poland. Na ścieżce dźwiękowej produkcji usłyszymy zaś największe przeboje ostatnich lat.

Oficjalny opis prezentuje się następująco:

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

Zobacz również: Elle Fanning jako polska emigrantka w muzycznym talent show. Zwiastun filmu Moja Gwiazda: Teen Spirit

Za reżyserię filmu odpowiada Anna Wieczur-Bluszcz, której debiut Być jak Kazimierz Deyna nagrodzono Złotym Jantarem na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film. Autorem zdjęć będzie Witold Płóciennik (Kruk. Szepty słychać po zmroku, Carte Blanche, Jak pies z kotem). W obsadzie zobaczymy m.in.: Katarzynę Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anitę Sokołowską, Julię Kamińską, Tomasza Karolaka, Marię Pakulnis, Urszulę Dudziak i Krzysztofa Ibisza. Film produkuje ATM Grupa.

Ostra trafi do kin w 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada Kino Świat.

Źródło: informacja prasowa / ilustracje: Foto: Anna Gostkowska/ATM Grupa

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?