the old guard background Advertisement

Star Trek: Discovery – zamieszanie przy produkcji 2. sezonu. Wyrzucono showrunnerów!

Nastąpiła zmiana na stanowisku showrunnera serialu Star Trek: Discovery. Zwolniono duet Gretchen J. Berg – Aaron Harberts, a nową osobą prowadzącą serial będzie dotychczasowy producent wykonawczy i scenarzysta kinowego Star Treka Alex Kurtzman. W mediach pojawiły się nieoficjalne powody takiej decyzji stacji CBS.

Jak dowiedział się The Hollywood Reporter, Berg i Harberts, którzy pracowali nad drugim sezonem od kilku miesięcy i ukończyli już podobno pięć odcinków, nie wylecieli z pracy z powodów różnic w wizji Discovery. Okazuje się, że głównymi powodami było nadmierne przekroczenie wyznaczonego budżetu oraz ich zachowanie, które miało pozostawiać sporo do życzenia. Przede wszystkim zarzuca im się stworzenie negatywnej atmosfery pracy i nieodpowiednie traktowanie ekipy scenarzystów.

star trek discovery załoga

fot. CBS

Zobacz również: Patrick Stewart chce wrócić do uniwersum Star Treka. Postawił jednak warunek!

Jest to już druga zmiana na stanowisku showrunnera Star Trek: Discovery. Niespodziewanie, z powodów różnic kreatywnych przed premierą pierwszego sezonu projekt opuścił Bryan Fuller (Amerykańscy bogowie), ale zachowując miano współtwórcy serialu.

Star Trek Discovery 1 sezon

fot. CBS

Zobacz również: The Outpost – pierwsza zapowiedź serialu fantasy

Star Trek: Discovery to pierwszy serial osadzony w uniwersum od czasu skasowanego w 2005 roku Enterprise. Jego premiera miała miejsce 24 września 2017 roku. W Polsce dystrybucją pierwszego sezonu Star Trek: Discovery zajmował się Netflix.

Roszady w prequelowej serii Star Trek mają nie mieć wpływu na ewentualne opóźnienie produkcji drugiego sezonu, który zgodnie z planem zadebiutuje w 2019 roku.

Źródło: The Hollywood Reporter / ilustracja wprowadzenia: CBS

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?