100. Rocznica Odzyskania Niepodległości RP. Zobacz wyjątkowy spot z udziałem Mela Gibsona!

11 listopada to w Polsce Święto Niepodległości i to właśnie w tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę suwerenności. Po 123 latach kraju podzielone przez zaborców pruskich, rosyjskich i austriackich nasz kraj powrócił na mapę świata.

Niedziela będzie dniem wyjątkowym. Wspólne odśpiewanie hymnu i uroczyste obchody zjednoczą obywateli Polski. Aby poczuć patriotycznego ducha, warto również obejrzeć przygotowany przez Polską Fundację Narodową krótki spot. Bierze w nim udział Mel Gibson (Patriota, Zabójcza broń), który opowiada o odzyskaniu przez Polskę domu po 123 latach niewoli. Aktor namawia do uczczenia tego wyjątkowego dnia.

Zobacz również: TVP zapowiedziało nowe seriale historyczne na 100-lecie niepodległości Polski

Wolność to powrót do domu, jak można wywnioskować ze słów aktora. Filmik nie odnosi się typowo do historii czy tradycji, lecz w ciekawy sposób ilustruje potrzebę posiadania swojego terytorium, swojego kraju przez każdego obywatela. A jak Wam podoba się spot Polskiej Fundacji Narodowej?

Źródło: Youtube/ Ilustracja wprowadzenia: kadr ze spotu Polskiej Fundacji Narodowej

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jajanka pisze:

Proste, godne, piękne, prawdziwe, wartościowe… Dziękuję.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?