Reżyser Życia Adeli sprzedaje Złotą Palmę, by dokończyć nowy film

Abdellatif Kechiche cztery lata temu zasłynął pozytywnie Życiem Adeli, trzygodzinnym dramatem z kontrowersyjnymi lesbijskimi scenami erotycznymi, za który zgarnął canneńską Złotą Palmę oraz negatywnie będąc bohaterem wywiadu odtwórczyń głównych ról Lei Seydoux i Adele Exarchopoulos, które oświadczyły, że po skandalicznym zachowaniu reżysera na planie nie wystąpią już w żadnym jego filmie. Tym razem głośno jest o jego następnym projekcie zatytułowanym Mektoub, My Love, lecz jeszcze nie ze względów artystycznych. 

Otóż okazało się, że część środków mających sfinansować postprodukcję najnowszego filmu Kechiche’a zostało zablokowanych przez jeden z banków. Problem okazał się na tyle duży, że firma producencka Quat’Sous postanowiła zorganizować aukcję pamiątek reżysera, aby bez zbędnej zwłoki dokończyć film. Na licytację została wystawiona między innymi Złota Palma oraz obrazy namalowane przez reżysera. 

Zobacz również: Nasza relacja z tegorocznej edycji Festiwalu w Cannes

Mektoub, My Love to ekranizacja powieści La Blessure, la vraie François Bégaudeau. Projekt opisywany jest jako dwuczęściowy film przedstawiajacy historię scenarzysty Amina uwikłanego w miłosny trójkąt podczas wakacji nad Morzem Śródziemnym. W głównych rolach pojawią się  Lou Luttiau, Shain Boumediene i Ophelie Bau.

https://www.youtube.com/watch?v=W1VP-f9bUDM

Źródło: ew.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?