On the Basis of Sex – nowy zwiastun biograficznego filmu z udziałem Felicity Jones!

Wytwórnia Focus Features opublikowała nowy zwiastun biograficznego filmu zatytułowanego On the Basis of Sex. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Zobacz również: Aquaman – tytułowy bohater wraz z Merą w klasycznych strojach na nowym plakacie filmu!

Gwiazdami przedsięwzięcia są Armie Hammer (Kryptonim U.N.C.L.E.) i Felicity Jones (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie). Produkcja oparta jest na życiu renomowanego członka Sądu Najwyższego – Ruth Bader Ginsburg, w którą wciela się wspomniana powyżej aktorka. Rola męża bohaterki obrazu przypadła z kolei Armiemu Hammerowi. W obsadzie prawniczego widowiska znajdują się również: Justin Theroux (Dziewczyna z pociągu), zwyciężczyni Oscara Kathy Bates (Misery), nominowany do Złotej Statuetki i laureat Złotego Globa Sam Waterston (Pola śmierci), Jack Reynor (Detroit), Stephen Root (Uciekaj!) i Cailee Spaeny (nadchodzący Pacific Rim Uprising).

On the Basis of Sex wyreżyserowany został przez zwyciężczynię licznych nagród Emmy – Mimi Leder (Dzień zagłady) – na podstawie scenariusza spod pióra Daniela Stieplemana. Robert Cort zajął się produkcją. Projekt sfinansował Participant Media. Producentami wykonawczymi obrazu zostali: Jeff Skoll i Jonathan King, działający z ramienia rzeczonego studia, jak również Karen Loop i Betsy Danbury. Premiera obrazu obecnie zaplanowana jest na 25 grudnia 2018 roku, co zbiega się z 25. rocznicą Ginsburg jako członka Sądu Najwyższego.

On the Basis of Sex podążą śladami młodej pani profesor wykładającej prawo, Ruth Bader Ginsburg (Jones), i jej męża, Marty’ega Ginsburga (Hammer). Para decyduje się po raz pierwszy w całej historii przedstawić Sądowi Najwyższemu sprawę dotyczącą dyskryminacji ze względu na płeć.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – LucasFilm

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?