Hit od Sony! Firma prezentuje PlayStation Classic czyli miniaturowe PSOne!

Firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła dzisiaj, że PlayStation Classic, miniaturowa konsola do gier, która nawiązuje wyglądem do oryginalnego PlayStation i ma fabrycznie zainstalowane 20 gier, trafi do sprzedaży 3 grudnia 2018 r. w Japonii, Ameryce Północnej i Europie. PlayStation Classic będzie dostępne w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 449 zł na rynku polskim.

Oryginalny system Sony PlayStation zadebiutował w Japonii 3 grudnia 1994 r., a dzięki przełomowym innowacjom, takim jak renderowanie 3DCG w czasie rzeczywistym i możliwość korzystania z płyt CD-ROM, miało ogromny wpływ na przemysł gier w latach 1990 i później.

Zobacz również: Marvel’s Spider-Man bije ciekawy rekord Guinessa! Nowa część zapowiedziana niebawem?

Wzornictwo PlayStation Classic przypomina oryginalne PlayStation pod względem układu przycisków, wyglądu kontrolerów oraz zewnętrznego opakowania*3, ale w miniaturowej formie – jest o 45% mniejsze od oryginalnej konsoli po bokach i o 80% jeśli chodzi o ogólną objętość. Na urządzeniu znajdzie się 20 fabrycznie zainstalowanych*1 gier PlayStation®*4, takich jak Final Fantasy® VII (SQUARE ENIX Co., LTD.), Jumping Flash! (SIE), R4 RIDGE RACER TYPE 4Tekken 3 (BANDAI NAMCO Entertainment Inc.), i Wild Arms (SIE). PlayStation Classic to idealne rozwiązanie dla odczuwających nostalgię fanów oryginalnego PlayStation, a także nowych graczy, którzy chcą poznać bliżej klasyczne gry PlayStation z lat 1990.

PlayStation Classic wyposażono w przewód HDMI® – do podłączania zewnętrznych wyświetlaczy, takich jak monitory i telewizory – oraz w kabel USB*5, który należy podłączyć do zasilacza USB AC (sprzedawanego oddzielnie), by zasilać urządzenie z wtyczki. W wybranych grach użytkownicy mogą grać z przyjaciółmi lub przeciwko nim, korzystając z dwóch kontrolerów dołączonych do konsoli.

Fot. PlayStation

Źródło: Informacja prasowa | Ilustracja główna: PlayStation

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?