Szpiedzy oraz kidnaping na Podlasiu. Canal+ rusza ze zdjęciami dwóch nowych seriali

Canal+ podzielił się informacją o zbliżających się zdjęciach do dwóch intrygujących oryginalnych produkcji. W październiku padnie pierwszy klaps na planie dwóch seriali premium Canal+ zatytułowanych Kruk. Szepty słychać po zmroku oraz Nielegalni. Pierwszy to mroczny kryminał rozgrywający się na Podlasiu, a drugi to sensacyjny serial szpiegowski. Oba projekty pochwalić się mogą udziałem najlepszych polskich twórców, aktorów i producentów.

Kruk. Szepty słychać po zmroku to serial kryminalny, który zabierze widzów na Podlasie, gdzie nie tylko natura jest surowa, ostra i nieprzewidywalna. Tacy są też mieszkańcy – jedni milczą, drudzy wciąż mówią, jeszcze inni kryją swoje tajemnice. W Białymstoku dochodzi właśnie do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk – błyskotliwy inspektor z wydziału kryminalnego – zostaje w tym samym czasie oddelegowany do stolicy Podlasia z Łodzi. Po latach wraca do miasta, w którym spędził swoje dzieciństwo i dorastał. Na miejscu okaże się, że Kruk będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwania, ale także z ciemną stroną swojej przeszłości.

W roli tytułowej wystąpi Michał Żurawski (Dzikie róże, Jestem mordercą), a obok niego zobaczymy również Cezarego Łukaszewicza (Belfer), Katarzynę Wajdę (Jesteś bogiem), Andrzeja Zaborskiego (Róża) oraz Annę Nehrebecką (Chce się żyć). Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Maciej Pieprzyca, autor Jestem mordercą, Chce się żyć i serialu Prokurator. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu Kruk jest Jakub Korolczuk, współscenarzysta filmu Życie po życiu z Christiną Ricci i Liamem Neesonem. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, a produkcję: Piotr Dzięcioł (producent nagrodzonego Oscarem® filmu Ida) oraz Łukasz Dzięcioł z Opus TV.

Zobacz również: Belfer – zobacz klimatyczną czołówkę 2. sezonu

Kolejny serial to Nielegalni – adaptacja misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści byłego oficera polskiego wywiadu Vincenta V. Severskiego. Będzie to historia mocno osadzona we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w którym osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się w pełnej napięcia akcji w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.

W rolę głównego bohatera Konrada Wolskiego wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie Belfra. Na ekranie towarzyszyć mu będzie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina), Sylwia Juszczak (Krew z krwi 2), Filip Pławiak (Czerwony pająk), Agnieszka Grochowska (Obce niebo), Adam Woronowicz (Sługi boże), Tomasz Schuchardt (Cicha noc) i wielu innych. Za realizację Nielegalnych odpowiedzą: reżyser Leszek Dawid (Jesteś bogiem), operator obrazu Piotr Sobociński jr (Wołyń), scenarzyści Dorota Jankojć-Poddębniak (Czuwaj), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn oraz producenci Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark (Bez tajemnic, Pakt).

Na koniec warto wspomnieć, że 22 października swoją premierę będzie miał drugi sezon serialu kryminalnego Belfer z Maciejem Stuhrem w roli tytułowej. Z jego pierwszym odcinkiem mieli okazję zapoznać się redaktor naczelny Movies Room – Tomasz Rewers oraz dziennikarz – Jakub Najmoła. Z ich oceną możecie zapoznać się TUTAJ

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe nc+

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?