Korona królów – nagość, władza, bitwy i romanse w nowym zwiastunie produkcji TVP

TVP umieściła w sieci nowy zwiastun swojej telenoweli historycznej Korona królów. W najnowszej zapowiedzi rodzimego chanson de geste zdecydowano się nie przedstawiać dialogów, lecz wzamian otrzymaliśmy nowe sceny, nagość(!), sporo rycerskich pojedynków, natłok romansów i różne oblicza polityki. 

https://www.youtube.com/watch?v=Vzf6sFZuN2c

Korona Królów to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja rozpoczyna się w 1333 roku. Król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz, w którego rolę wciela się Mateusz Król. W tle miłość, intrygi, trudne relacje z żoną Aldoną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy.

Zobacz również: Wikingowie – premiera 5. sezonu ZA DARMO w polskich kinach

W rolach głównych wystąpią między innymi Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska oraz Marta Bryła. Reżyserią zajmie się Wojciech Pacyna, Krzysztof Pakulski zasiądzie po drugiej stronie kamery. Za scenografię odpowiedzialny jest Andrzej Haliński, a kostiumy zaprojektowała Elżbieta Radke. 

Serial do ramówki TVP1 trafić ma w styczniu 2018 roku. Według doniesień medialnych 25-minutowe odcinki pojawiać się mają cztery razy w tygodniu o 18:55.

Źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: facebook/koronakrolowtvp

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?