Gra o tron – bitwa w 3. odcinku ostatniego sezonu mogła być zupełnie inna

Gra o tron nie zaliczyła triumfalnego finiszu, swoim zwieńczeniem wieloletniej serii dzieląc miliony widzów. Za faktyczny początek rozbieżnych opinii uznaje się powszechnie trzeci epizod 8. sezonu. Okazuje się, że decydujące starcie obrońców Winterfell z Innymi mogło mieć zupełnie inny obraz.

Miquel Sapochnik – bodaj najbardziej ceniony etatowy reżyser serialu, który odpowiada za właśnie ten odcinek – podczas rozmowy z portalem IndieWire rzucił światło na kulisy powstawania oblężenia. Jego pierwotną intencją było wprowadzenie znacznie większego spustoszenia wśród obrońców żywych. Tak jak we wcześniejszych sezonach Gry o tron, widzowie mieli czuć strach o każdego bohatera. Nikt nie miał czuć się bezpieczny. Zostało to jednak odrzucone przez showrunnerów.

bitwa

kadr z serialu Gra o tron

Zobacz również: Gra o tron – recenzja 8. sezonu, być może największego rozczarowania w historii telewizji

Sapochnik wspominał też, że w pewnym momencie na nieumarłego Viseriona rzucić się miało aż 50 wilkorów. Reżyser nie zdradził szczegółów, ale łatwo przychodzi do głowy imię Nymerii, niegdysiejszego zwierzaka Aryi. Nocny Król miał wyjściowo również stoczyć kilka walk bezpośrednio na polu bitwy. Wielokrotnie miało jeszcze dochodzić do polemiki pomiędzy Sapochnikiem a Benioffem i Weissem, jednak twórca musiał koniec końców zrozumieć, że to ci drudzy mają ostatni głos w tej sprawie.

Uważacie, że gdyby bitwa potoczyła się wedle zamysłów Sapochnika, byłaby lepiej przyjęta?

Źródło: IndieWire / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gra o tron

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?