Shining Vale – powstaje komediowy horror z Courteney Cox

Shining Vale to ośmioodcinkowy serial, w którym wystąpią Courteney Cox, Greg Kinnear i Mira Sorvino. Za produkcję odpowiadają Jeff Astrof, Sharon Horgan i Aaron Kaplan.

To pierwsza współpraca Kaplana z telewizją Starz. Shining Vale opowie o dysfunkcyjnej rodzinie, która przenosi się z dużego miasta do domu w małej miejscowości. W budynku doszło dawniej do strasznych okrucieństw. Nikt się tym nie przejmuje, poza Patricią Phelps (Cox), która uważa, że ​​ma cierpi na depresję lub opętanie.

Postać grana przez Cox to pisarka, która zdobyła sławę odważną książką w młodym wieku. Po siedemnastu latach bez kolejnej powieści jest bardzo niespełniona. Po tym, jak bohaterka zdradziła swojego męża, chcąc ratować rodzinę, para decyduje się na przeprowadzkę.

Christina Davis z telewizji Starz powiedziała:

Shining Vale to inteligentny, mrożący krew w żyłach i zabawny serial, który opowiada historię pogrążonej w chaosie rodziny, która zmaga się ze zjawiskiem paranormalnym. To pomaga bohaterce Courteney Cox odzyskać równowagę, gdy zaczyna ona kwestionować własne zdrowie psychiczne. Ta grupa utalentowanych aktorów, producentów wykonawczych i reżyserów doskonale łączy komedię i horror w jednym serialu, co ilustruje zaangażowanie Starz w poprawę reprezentacji kobiet na ekranie i poza nim.

Zobacz również: Paranormalne doświadczenia – zwiastun 3. sezonu serialu Netflixa!

To najnowszy serial stacji Starz, która niedawno zapoczątkowała inicjatywę #TakeTheLead. Polega ona na pogłębieniu dotychczasowego zaangażowania telewizji w narrację autorstwa kobiet, o kobietach i dla kobiet.


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Wikimedia Commons

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?