Neil Gaiman zapowiada nową serię Sandmana!

Neil Gaiman – pisarz, scenarzysta i redaktor – zaskoczył fanów komiksu. W ekskluzywnej wypowiedzi dla Entertainment Weekly zapowiedział powstanie kontynuacji kultowego Sandmana – a dokładnie uruchomienie serii Sandman Universe.

Oryginalnie seria ukazywała się od listopada 1988 roku – na okładce pierwszy numer datowano na styczeń 1989. Komiks błyskawicznie zyskał miano kultowego. Ukazywał się przez 8 lat, wracając później w powieści graficznej The Sandman: Endless Nights  2003 roku oraz miniserii The Sandmand: Overture w 2013. Teraz, niejako z okazji zbbliżającej się 30. rocznicy premiery cyklu, Neil Gaiman zapowiedział powstanie czterotomowej serii Sandman Universe, której powstawanie będzie nadzorował, a rysowaniem zajmie się całkowicie nowa ekipa artystów. Ze słów twórcy wynika także, że pojawią się całkowicie nowe postaci, mimo że autorzy powrócą do motywów z oryginalnej serii.

sandman universe 2

Projekt wystartuje w sierpniu 2018 specjalnym one-shotem, którego akcja będzie mieć miejsce w królestwie Snu. Jednym z głównych wątków będzie zaginięcie Morfeusza. Do tego pojawi się wątek wyrwy między światami, Luciena – bibliotekarza Morfeusza – oraz nowej postaci. Pojawi się także Lucyfer. 

Co ciekawe, pierwszy tom zostanie przygotowany przez Gaimana, ale sam scenariusz napiszą Nalo Hopkinson, Kat Howard, Si Spurrier i Dan Watters. Rysunkami zajmą się Bilquis Everly i Jae Lee.

sandman komiksy

Źródło: Entertianment Weekly; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?