Advertisement
Advertisementpixel

Max-Q – technologia laptopów gamingowych, na którą warto zwrócić uwagę!

W aeronautyce Max-Q oznacza punkt, w którym rakieta przelatująca przez ziemską atmosferę osiąga najwyższą wartość naprężenia. Termin ten stanowi jeden z kluczowych elementów podczas konstruowania pojazdów kosmicznych. Nvidia postanowiła przenieść tego typu metodykę do swoich laptopów gamingowych, starając się osiągnąć balans pomiędzy jakością swojego sprzętu a walorami praktycznymi.

Głównym celem jest wyeliminowanie odwiecznego problemu laptopów gamingowych, które zazwyczaj padają ofiarą przykrych kompromisów związanych ze znacznym zwiększeniem wagi i gabarytów w stosunku do klasycznych przedstawicieli tego sprzętu. Balansując pomiędzy tymi ostatnimi a komputerami stacjonarnymi, przeważnie nie mogą pochwalić się także długim czasem działania baterii. Nvidia zajęła się konstrukcją laptopów nie tylko znacznie cieńszych, ale i o wiele wydajniejszych, starając się zerwać z mało chlubną tradycją.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nowa technologia zmniejsza wagę laptopów do nieznacznie większej niż kilogram, dystansując pod względem lekkości nawet MacBook Air. Istnieją też modele osiągające grubość zaledwie 16 mm. Całość jest skonstruowana z perfekcyjnie dopasowanych i współgrających ze sobą elementów. Układ chłodzenia pozwala mocnej karcie graficznej oraz reszcie podzespołów wykorzystać swoją wysoką wydajność, chroniąc przed przegrzaniem i innymi powikłaniami, pozwalając zarazem w pełni wykorzystać swój potencjał nawet w najbardziej ekstremalnych okolicznościach. Taktowanie zegara procesora daje z kolei możliwość podwyższenia wydajności nie tylko w przypadku gier, ale i np. programów graficznych. To wszystko wspiera tryb WhisperMode, dzięki któremu praca laptopa jest o wiele cichsza.

Fot. Materiały prasowe

Max-Q idealnie współpracuje także z najważniejszymi platformami i mediami używanymi podczas rozgrywki. Funkcja Highlights pozwala na uwiecznianie istotnych fragmentów rozgrywki, zna Youtube, Facebooku i innych. Kluczowa w tym jest technologia Ansel. Jej działanie można porównać do aparatu fotograficznego, który wykonuje zrzuty ekranu, mogąc uwiecznić odpowiednie momenty na wiele sposobów – od widoku w 360 stopniach aż po widok w najlepszej jakości HDR.

Fot. Materiały prasowe

Innowacyjna, superprecyzyjna i wzbogacona niebanalnym designem technologia Max-Q używana jest przez wiele czołowych marek produkujących laptopy gamingowe, takich jak MSI GS65 Stealth Thin 8RF-239PL, a także modele od Lenovo, HP czy DELL. Teraz, gdy święta są już za pasem, warto zastanowić się nad zakupem oferującym wysoką jakość i zastosowanie niekończące się jedynie na samym graniu.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Michał Rębiel pisze:

Max-Q? No zdecydowanie warto 🙂

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?