Advertisement

Odlotowy nielot – animacja oparta na islandzkich baśniach trafi w czerwcu do kin. Mamy plakat filmu

Odlotowy nielot (oryg. Ploey) to oparta na islandzkich baśniach, wysokobudżetowa animacja z mądrym przesłaniem i jak przekonuje dystrybutor filmu opowieść, która wzruszy i zachwyci widzów w każdym wieku. Prezentujemy oficjalny plakat animacji Odlotowy nielot, która pojawi się w polskich kinach 15 czerwca.

OdlotowyNielot OficjalnyPlakat

Zobacz również: Ekstradycja – kultowy serial wraca do telewizji po rekonstrukcji cyfrowej

Opis: Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Franek. Rezolutny ptak szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. Wkrótce poznaje Julkę, swoją rówieśniczkę, do której jego ptasie serce bije najszybciej jak tylko potrafi. Nadchodzą jednak kłopoty! W trakcie jednej z lekcji fruwania Franek zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Po wielu dniach poszukiwań, jego rodzina, pogodzona ze stratą, migruje do ciepłych krajów. W sercu ukochanej Julki wciąż jednak tli się nadzieja. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Gwidon – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. Ich tropem podąża jednak niebezpieczny sokół – Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną?

https://www.youtube.com/watch?v=zlNOzMQc3z4

Reżyserem animacji jest Árni Ásgeirsson. Scenariusz napisał Friðrik Erlingsson (Thor ratuje przyjaciół). W oryginalnej obsadzie dubbingowej znajdują się: Jamie Oram, Harriet Perring, Iain Stuart Robertson, Richard Cotton.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?