Killers of the Flower Moon – Scorsese nakręci western!

Już od marca będą trwały prace nad nowym filmem Martina Scorsese. Jak sam twórca potwierdza, to będzie pierwszy w jego karierze western.

Killers of the Flower Moon ma się rozgrywać na początku lat 20. ubiegłego wieku. Reżyser podkreśla, że choć pojawiać się będą „tradycyjni” kowboje jeżdżący konno, siłą rzeczy funkcjonują już samochody. Możemy się zatem spodziewać westernu w stylu chociażby historii, które znamy z powieści Cormaca McCarthy’ego. W produkcji wystąpią Robert De Niro oraz Leonardo DiCaprio, czyli etatowi aktorzy Scorsese.

Photo by Victoria Will/Invision/AP/REX/Shutterstock (9179643a)
This photo shows American actor Leonardo DiCaprio, left, with American film director Martin Scorsese in New York. DiCaprio stars in the Scorsese film, „The Wolves of Wall Street
Leonardo DiCaprio Martin Scorsese Portraits, New York, USA

Zobacz również: Gwiazda Na noże i Nie czas umierać w niesamowitej sesji Vanity Fair

Scenariusz Killers of the Flower Moon powstał na podstawie książki Davida Granna o tym samym tytule. Literacki pierwowzór opowiada prawdziwą historię tajemniczych morderstw plemienia Indian Osage w Oklahomie, gdzie pod ich ziemią odkryto złoża ropy naftowej. Sprawa była jedną z pierwszych, jakie podjęła FBI.

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: Evan Agostini/Invision/AP/Shutterstock 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?