ROMA – nowy zwiastun filmu Alfonso Cuaróna!

Platforma Netflix udostępniła nowy zwiastun filmu Alfonso Cuaróna pt. ROMA. To kolejny film reżysera widowiskowej Grawitacji, który powraca na ekrany kin po czteroletniej przerwie. Mimo iż zwiastun niewiele odkrywa przed widzami z fabuły obrazu, to ukazuje niezwykły talent i kunszt wspomnianego powyżej twórcy. Gorąco polecam zapoznać się z jego najnowszym dziełem.

Zobacz również: Gloria Bell – Julianne Moore wdaje się w nieoczekiwany romans w zwiastunie filmu!

ROMA to najbardziej osobisty projekt z rąk zgarniającego nagrody Akademii Filmowej reżysera oraz scenarzysty, Alfonso Cuaróna, który stanowi kronikę wydarzeń jednego, niespokojnego roku w życiu rodziny mieszczańskiej z 1970 roku, mającego miejsce w stolicy Meksyku. Twórca zainspirowany kobietami ze swojego dzieciństwa, dostarczył widzom odważnej ody skierowanej do matriarchatu. Ten bowiem ukształtował cały jego ówczesny świat.

Żywy obraz konfliktów domowych i hierarchii społecznej w obliczu politycznych zawirowań. Film podąża śladami młodej służącej o imieniu Cleo (Yalitza Aparicio), pochodzącej z Misteków i jej koleżanki po fachu – Adeli (Nancy García), która również pochodzi z rzeczonego plemienia Indian oraz pracuje dla małej rodziny mieszczańskiej w Rzymie. Matka czwórki dzieci, Sofia (Marina de Tavira), zmaga się z przedłużającą nieobecnością swojego męża, a Cleo stawia czoła własnym niszczycielskim wieściom, które skutecznie mogłoby odwrócić uwagę bohaterki od opieki nad pociechami rzeczonej niedawno kobiety, a te są przecież oczkiem w głowie służącej. Próbując zbudować nowe poczucie miłości i solidarności w kontekście hierarchii społecznej, w której klasa i rasa są perwersyjnie powiązane, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami infiltrującymi dom rodzinny, w kraju stojącym w obliczu konfrontacji pomiędzy wspieraną przez rząd milicją a uczniami demonstracji.

ROMA zagości na na platformie streamingowej Netflix już od 4 grudnia 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Netflix

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?