Advertisement
Advertisement

Gra o tron – zakończenie miało być pomysłem Martina

Powiedzieć, że wielki finał Gry o tron było kontrowersyjne, to tak, jakby nie powiedzieć nic. Tymczasem parę słów na jedno z ważniejszych rozstrzygnięć ma jeden z członków obsady (chyba nie musimy dodawać, że poniżej znajdziecie jeden z większych spoilerów?).

Na oficjalnej stronie HBO możemy przeczytać wywiad z Isaaciem Hempsteadem-Wrightem, który wcielił w Brana Trójoką Wronę Starka. Przyznał on, że Martin zaplanował jego postaci dwie rzeczy: pierwsza miała związek z Hodorem (zapewne chodzi o przenoszenie się w czasie), druga – z mianowaniem go władcą. Oczywiście warto mieć na uwadze to, że do tego drugiego rozwiązania mogło pierwotnie prowadzić znacznie więcej wątków. Dobitnie o tym świadczy chociażby poniższa wypowiedź pisarza:

Zobacz również: Gra o tron – recenzja 8. sezonu, być może największego rozczarowania w historii telewizji

Gra o Tron to serial fantasy produkcji HBO i adaptacja Pieśni lodu i ognia G.R.R. Martina. Produkcja doczekała się ośmiu sezonów i emitowana była w latach 2011-2019. W bliskich planach płatnej amerykańskiej stacji są również spin-offy, które będą rozwijać uniwersum, a do jednego z nich rozpoczęto już zdjęcia.

Źródło: makingofgameofthrones.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gra o tron

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?