Percy Jackson – będzie serialowa adaptacja na Disney+!

Dość szeroko znane są dwie filmowe adaptacje książkowej serii Percy Jackson, jednak ich swobodne podejście do materiału źródłowego sprawiło, że nie został on ogółem zbyt dobrze przyjęty i nie doczekaliśmy się kolejnych sequeli.

Wygląda jednak na to, że czeka nas dogrywka – tylko w formie serialu. Rick Riordan, twórca literackiego pierwowzoru, osobiście to ogłosił na Twitterze. Produkcję mamy zobaczyć na Disney+. Nie znamy jeszcze żadnych detali, jednak raczej nie przyjdzie nam zobaczyć nikogo z dotychczasowej obsady, chyba że jako cameo.

Zobacz również: Piraci z Karaibów 6 – Johny Depp zagra w kolejnej części?

Opis pierwszej filmowej części, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna: Film fantastyczno-przygodowy w reżyserii Chrisa Columbusa, twórcy „Kevina – samego w domu”, „Pani Doubtfire” oraz „Harry’ego Pottera i kamienia filozoficznego”. Młody chłopak odkrywa, że jest potomkiem greckiego boga i wyrusza w niezwykłą podróż, by zapobiec wojnie między potężnymi bogami, która może zagrozić przyszłości świata.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?