Advertisement

Watchmen – serial zostanie antologią?!

Jak dotąd wszystko wskazywało na to, że Watchmen – znakomity serial Damona Lindelofa poprzestanie na tych kilku odcinkach. Tymczasem może się pojawić niespodziewana furtka do kolejnych serii.

Watchmen miało zamkniętą historię. Tak przynajmniej stwierdził sam Lindelof. Ale HBO mogło wybrać rozwiązanie sprawiające, że wilk będzie syty i owca cała.

Otóż teraz, gdy serial Watchmen jest nominowany do nagrody Emmy, stacja postanowiła zmienić jego kategorię na serial limitowany, zamiast dramatycznego – jak to było do tej pory. Oznacza to, że od teraz może powstać więcej sezonów, a każdy z nich będzie opowiadał inną historię w tym samym uniwersum. Czy rzeczywiście twórcy skorzystają z takiej furtki? Czas pokaże.

Watchmen

kadr z serialu Watchmen

Zobacz również: Watchmen – powstanie 2. sezon? Lindelof odpowiada

W obsadzie serialu Watchmen zobaczyliśmy do tej pory m.in. Reginę King (American Crime), Jeremy’ego Ironsa (Liga Sprawiedliwości), Dona Johnsona (Django), Tima Blake’a Nelsona (The Incredible Hulk), Louisa Gossetta Jr. (Oficer i Dżentelman) i Yahya Abdul-Mateena II (Aquaman). Do premiery dojdzie jesienią bieżącego roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?